Matka příroda je pěkná děvka. (Murphyho 10.zákon)

Ostatní sportík

Hokejisté BK Boleslav hrají stále o play-off

15. prosince 2009 v 23:40 | Fonfus
Po dvou třetinách letošního ročníku extraligy ledního hokeje se tým BK Boleslav stále drží na desáté příčce, která zaručuje postup do předkola play-off. Ta cesta k play-off bude ale ještě dlouhá. Vždyť chybí ještě dvacítka zápasů, všechny (až na poslední kolo) se odehrají kvůli olympiádě na konci prosince a v lednu!

Boleslav předvádí až na výjimky pohledný hokej, ale ani ona se nevyvarovala výsledkovým výkyvům a zklamáním. Přesto patří mezi největší pozitivní překvapení ligy, a její odstup od poslední Komety Brno budí respekt. Sami hráči zároveň otevřeně přiznávají, že odstup od posledního týmu tabulky je to, co si neustále hlídají. Cílem pro letošní rok bylo vyhnout se baráži, současný boj o play-off je příjemnou nadstavbou...

Hokejisté BK Boleslav odstartovali baráž vítězně

30. března 2009 v 13:05 | Fonfus
Nakonec smolně se ocitli
hokejisté BK Mladá Boleslav v baráži. Ačkoli v Play-out byli nejlepším týmem, devítibodové manko se již stáhnout nepodařilo. Boleslav zanechala v extralize velice slušný dojem. Nedařilo se jí doma, a hlavně - spousta západů skončila prohrou o jeden jediný gól.
Osobně nezapomenu na druhé utkání na Slavii, v O2 Aréně, kde Bolka nakonec vyhrála po divokém vývoji v atraktivním zápase 5:7! Tam jsme se to tedy s dalšími boleslaváky užili…a o to víc by mě mrzelo, kdyby Bolka neměla z baráže vyjít vítězně.

Barboře Špotákové

25. srpna 2008 v 22:26 | Fonfus
Milá Báro,
z olympiády jsem toho moc neviděl, a BOHUŽEL jsem vzhledem ke svým pracovním povinnostem neviděl naživo ani Tvůj životní závod. Nicméně poté, co jsem se dozvěděl, že jsi vyhrála, a zejména jak jsi vyhrála, ladil jsem všechny možné televizní kanály a opakovaně si Tvůj senzační triumf vychutnával. Bylo to něco NEUVĚŘITELNÉHO! Nikdy jsem si nemyslel, že mám na svém těle tolik chlupů, které se mi jako na povel postavily do pozoru. Opakovaně.
Dostal mě Tvůj poslední hod, Tvá gesta, rozhovor s Tebou po závodě... O tom, že jsi nejen skvělá sportovkyně, ale zejména skvělý a pohodový člověk, o tom jsem z médií věděl. Ale po olympiádě ses stala mým "miláčkem". Vím, že kdykoli a kdekoli Tě uvidím, vzpomenu si na ty krásné desítky vteřin, které mě naplnily pýchou, že jsme ze stejné země.
Držím Ti i nadále palce, ať Ti všechno vychází, a hlavně - ať jsi zdravá.
Jo - a děkuju! Moc.
PS: Gratuluji a děkuji i ostatním našim medailistům; jste skvělí!

V Mladé Boleslavi se vše chystá na první hokejovou extraligovou sezónu

29. května 2008 v 21:42 | Fonfus (s využitím mb-net.cz)
Necelé čtyři měsíce dělí mladoboleslavské sportovní fanoušky od dalšího svátku - zahájení extraligové sezóny ledního hokeje, kde bude tým BK Mladá Boleslav působit jako úplný nováček.
Poté, co přejel v baráži Ústí 4:1 na zápasy, přišly dny oslav, a poté zasloužená dovolená. Určitě nezahálelo vedení klubu a celý realizační tým, zejména pak sportovní manažer Jaromír Šindel. Několik posil se již podařilo sehnat, další jsou určitě ještě v hledáčku. Vedení klubu si je určitě dobře vědomo, jaké chyby udělalo v minulém ruce Ústí, které se v Extralize ohřálo jen jeden rok.
Největším oříškem je pro klub úprava stadionu tak, aby splňoval extraligové požadavky.

Hokejisté BK Mladá Boleslav vstoupí již 15.dubna do baráže o extraligu

8. dubna 2008 v 23:52 | Fonfus (program baráže idnes.cz)
V roce, kdy Bruslařský klub Mladá Boleslav slaví 100 let od svého založení, podařilo se hokejovému "A" týmu vyhrát poprvé v historii 1.hokejovou ligu, a klub tak získal právo vyzvat poslední tým extraligy, tj. Ústí nad Labem, k boji o postup (resp.udržení) do hokejové extraligy.
Po nervy drásajících a také médii hysterizovaných utkáních proti brněnské Kometě přišlo na první pohled jasné vítězství nad hokejisty Chomutova. Nyní jsou před našimi hokejisty minimálně čtyři utkání s Ústím - v Mladé Boleslavi se hraje 15. a 17. dubna 2008. Utkání jsou to o to pikantnější, že právě do Ústí před Vánoci z Boleslavi utekl trenér Votruba.

Futsalový tým Malibu je opět na špičce tabulky krajského přeboru

25. února 2008 v 21:07 | Fonfus
Malibu stále válí. Po nervy drásajícím, a dle slov trenéra Jardy Bílka "nejhezčím zápasu v dějinách Malibu" , kdy 15.února na palubovce Biosu v Mnichově Hradišti Malibu v předehrávaném utkání porazilo tým AFC83 Příbram 8:7, odehrálii futsalisté Malibu opět v Biosu utkání krajského přeboru proti týmu Foboz Slaný.
Po jednoznačném průběhu zvítězili domácí 13:3, po poločase 7:2. Hosté se sice hned v úvodu ujali vedení, to však bylo z jejich strany vše. Domácí si i bez potrestaného Vladyky zajistili důležité tři body, které je v tabulce zařadili na průběžné druhé místo.
Ten pravý test však hráče Malibu teprve čeká : v následujících dvou kolech jedou ven, a to na hřiště prvního týmu tabulky DFK Slaný a aktuálně třetího týmu tabulky, Hotelu Kladno.
Uspějí-li futsalisté Malibu i na těchto dvou hřištích, mohou již začít směle pomýšlet na případný postup do futsalové divize.

Hokejisté Bolky válí : teď čeká Hradec

22. ledna 2008 v 18:44 | Fonfus
Hokejisté BK Mladé Boleslavi dělají vše pro splnění cíle - postupu do hokejové extraligy. Před čtrnácti dny doma přejeli 6:1 Chomutov , mezitím uhráli v dalších třech zápasech plný počet bodů a ce středu 23.1. je doma čeká třetí tým tabulky - Hradec Králové. Utkání slibuje napínavou podívanou, Hradec není pod tlakem zezadu (na čtvrté místo má přes 10 bodů náskok), a tak může hrát uvolněně a jen překvapit. Přijďte i vy zafandit. Začíná se v 17:30 hod.
PS 23.1.2008 : Takže ani dnes se drama nekonalo; naši je smetli, že se nestačili divit, poslední třetinu už navíc odehráli v odpočinkovém tempu. No, formu tedy mají nááááááramnou ! Hoši, díky !

Zrada trenéra BK Mladá Boleslav. Poznamená to tým před závěrečnou fází 1.ligy ?

5. ledna 2008 v 14:32 | Fonfus
Děje se to. V zaměstnání se to děje často, až se nad tím téměř nepozastavujeme. Prostě někdo v práci není spokojený, nelíbí se mu podmínky, peníze, prostředí, tým…a tak se prostě dohodne jinde a teprve poté to oznámí personálnímu nebo nadřízenému. Často je to překvapivé a bolestivé, ale nikterak výjimečné.
Avšak to, co provedl v průběhu vánoční pauzy trenér hokejového týmu BK Mladá Boleslav Votruba, to není jen normální rozvázaní pracovního poměru. Trenér Votruba byl k týmu angažován s plánem dlouhodobější spolupráce, podle sdělení managementu klubu měl trenér pro svou práci vynikající podmínky a i s jeho výsledky v podzimní části soutěže panovala spokojenost.
O to překvapivější byla tisková zpráva, která se v médiích objevila mezi Štědrým dnem a Silvestrem : trenér Votruba požádal o rozvázání trenérské smlouvy s tím, že se stane novým trenérem beznadějně posledního týmu extraligy - HC Ústí nad Labem. Navíc se poté objevily zprávy, že s Ústím jednal ještě před posledním zápasem roku proti Berounu.
Sportovní ambice lze chápat - extraliga je v tuzemsku vrchol. Odejít ale takovýmto způsobem od rozdělané práce, od týmu, který má jasný cíl postoupit do extraligy , to se nedá jen tak přejít.
Nezbývá, než věřit, že tato trenérská rošáda (dle některých hráčů zrada) se na psychice hráčů a na atmosféře v kabině promítne minimálně, a když, tak jen pozitivně.
Věřím, že nový trenér Petr Kaňkovský svou roli s podporou hráčů a realizačního týmu zvládne a tým udělá vše proto, aby se dostal do vytoužené extraligy. V Mladé Boleslavi navíc letos hned 9.ledna přivítáme našeho aktuálně největšího soka : vedoucí Chomutov !

Boleslavská Zlatopramen Aréna otevírá 7.listopadu : premiéra začíná v 18 hodin

28. října 2007 v 8:55 | Fonfus
První zápas letošní sezony ve Zlatopramen Aréně, který se uskuteční 7. listopadu, nezačne podle původních předpokladů v 17:30, ale o půl hodiny déle. Úvodní buly utkání BK Mladá Boleslav s ostravskou Sarezou tedy bude vhozeno až v 18 hodin.
Viditelné i neviditelné investice do hokejového stánku BK Mladá Boleslav sdělil oficiálním webovkám klubu ředitel klubu Michal Koliáš :
"Nad zemí jsou nové mantinely, bezešvá plexiskla a samozřejmě sedačky, které byly zakoupeny jen díky dohodě s Magistrátem Mladé Boleslavi o navýšení investice a jsou zároveň největším nákladem pro diváky. Největší část investice je, bohužel pro fanoušky, pod zemí. Nová je strojovna a vedení chladícího média, což bylo nejvíce nákladné"
"Kostka nad ledem, tak ta určitě nebude, neboť v takovém případě by se jednalo o několikamilionovou investici a tolik peněz v rozpočtu nenalezneme. Pokusíme se však, aby se každý divák cítil ve Zlatopramen Aréně jako doma", sdělil dále ředitel klubu BK Mladá Boleslav Michal Koliáš na stránkách klubu (www.bkboleslav.cz).

Hokejbalisté přivezli z MS stříbro

18. června 2007 v 9:57 | Fonfus
Kanada. Soupeř, který orámoval cestu českých florbalistů na Mistrovství světa v Německu dvěma porážkami, z nichž hlavně ta druhá zatím ještě bolí. Nicméně, mezi těmito dvěma porážkami jsou v zápisech o utkání uvedena pouze vítězství, takže jsme druzí na světě, minimálně tedy v hokejbalu.
V tomto sportu, ačkoli (bohužel) nikterak mediálně atraktivním , patříme dlouhodobě mezi nejužší světovou špičku. Snad je to i tím, že současní reprezentanti v dětství mydlili na sídlištních asfaltových hřištích hokejkami do tenisáku od rána do večera a položili tak základ svým současným dovednostem. Uvidíme, co se bude dít, až doroste generace počítačových maniaků, pro které je pohyb něco jako divná nemoc, před kterou je třeba se chránit...
Uvidíme také, kolik hráčů ze současného týmu se objeví na dalším Mistrovství světa, které se koná za dva roky v Plzni. Třeba se nám podaří získat historicky druhou zlatou, tak, jako se to povedlo v roce 1998 v Litoměřicích. Kluci, děkujeme za stříbro !

MS v hokejbale 2007, Německo : Češi dnes hrají o finále se Slováky

15. června 2007 v 9:10 | Fonfus
Naši hokejbalisté jsou mezi čtyřmi nejlepšími týmy hokejbalové planety. Po dvou vítězstvích a jedné porážce ve skupině ( Kanada 2:6, Portugalsko 6:0, Švýcarsko 5:2) převálcovali ve čtvrtfinále nevyzpytatelnou Indii 8:1 a dnes od 18:30 hrají semifinále proti Slovákům.
Tým kolem kapitána Kvaizara již nyní překonal umístění z MS 2005 v Pittsburgu, což však může být těžko považováno jakoměřítko, když všichni tehdejší páté místo hodnotí jako veliký neúspěch.
V případě vítězství hraje český tým finále v sobotu v 19:30, v případě dnešní porážky nastoupí v 17:00 k zápasu o třetí místo. Semifinálovou čtyřku doplňují hokejbalové velmoci Kanada a Itálie.
Nejaktuálnější informace nabízí stránky www.hokejbal.cz , vstupy ze šampionátu nabízí i Čro1 - Radiožurnál. Držme dnes večer klukům palce !

Úspěšný týden boleslavských hokejistů a fotbalistů

26. března 2007 v 15:57 | Fonfus
Týden od 18.do 25. března se z pohledu boleslavských fanoušků dvou nejmasovějších sportů opravdu povedl. Vše začali boleslavští fotbalistů jasnou výhrou nad FK Jablonec v poměru 2:0. Nebyl to fotbal, na který by se dlouho vzpomínalo, ale přinesl dva góly v hostující síti a udržel tým FKMB v kontaktu se špicí - navíc se hrálo "o 6 bodů", protože v případě výhry Jablonce by se tento tým bodově dotáhl právě na modrobílé borce. Teď máme na dvojici Brno a Jablonec příjemný šestibodový náskok. Z týmu boleslavských hráčů se mi nejvíce líbila trojice Kopic - Rajnoch - Matějovský. Uvidíme, jakým výkonem se boleslavští budou prezentovat v pondělí 2.dubna v podvečer na hřiši Sparty …
Hokejoví fanoušci si toho prožili více - hned po ligovém fotbale se jich několik stovek přesunulo do Zlatopramen Arény, aby v rámci 1.kola Play-off 1.ligy shlédlo nejen polonahou exhibici pana K. o první přestávce, ale zejména parádní výkon domácích, kteří svou převahu nad Třebíčí vyjádřili sedmigólovým vítězstvím. K návštěvě přes 3 tisíce diváků přispěl nejen vstup zdarma, ale i sličné slečny roztleskávačky a představení nového maskota hokejového klubu BK Mladá Boleslav. Domácí pak nic neponechali náhodě ani v pondělí a do Třebíče so dojeli pro jedno vítězství a jednu smolnou porážku v prodloužení. Včera večer tak na ně v hledišti na domácím stadionu čekalo přes dva a půl tisíce fanoušků, kteří krátce po sedmé večer mohli po výhře 6:0 společně s hokejisty áčka oslavovat postup do semifinále Play-off. K oslavě se připojili i veleúspěšné týmy boleslavských juniorů a dorostenců, které shodně vybojovali postup do vyšších soutěží. Těšme se tedy na semifinále - na jméno soupeře, a tudíž i na termínovou listinu zápasů stále čekáme… Boleslav do toho !!!

Kateřina Neumannová je skutečně nejlepší na světě !

27. února 2007 v 9:03 | Fonfus
Ač na služební cestě v Německu, neváhal jsem v 7 hodin ráno zapnout německou mutaci Eurosportu,abych pořádně zafandil Katce Neumannové. Den předtím jsem si na ní vsadil, ale už kurz (1:2,05) jasně naznačoval, že Katka je považována za největší favoritku desítky volnou technikou, ačkoli favoritek tam bylo více. Katka je však jen jedna. To, co dnes předvedla, s jakým obrovským náskokem porazila Rusku Zavialovou (26,5 sec.), to z ní činí zcela jasně nejlepší běžkyni současnosti. Úžasný byl i komentář německých komentátorů - to bylo samé "neuvěřitelné, famózní a úžasné…" , zejména na posledním mezičase na 8,3 km byli komentátoři z náskoku téměř půl minuty úplně vedle. Formu si Katka načasovala parádně, což se jí vrátilo v podobě stříbrné medaile ve skiatlonu a dnešní zlaté. Teď čeká štafeta, a i tam máme s Katkou velikou šanci. Katce moc a moc gratuluji a děkuji za pozlacení tohoto jinak obyčejného a pošmourného stuttgartského rána . Kateřina Neumannová je fenomén, a splní-li svůj slib, že toto je její poslední sezona (což je téměř naprosto jisté), lyžařská stopa ztratí tu nejlepší lyžařku a my fanoušci budeme mít zase o radost méně.
PS: Vyjádření nebohých tetřevů hlušců, které Katka vyplašila během svého prosincového tréninku v Šumavském národním parku, se mi dosud nepodařilo získat.

Jak jsem nezaregistroval zlato Šárky Záhrobské

18. února 2007 v 21:42 | Fonfus
Člověk někdy potřebuje vypnout a přestat přijímat všechny ty informace, které se na něho valí ztelevize, rádia, novin nebo internetu. Takže jsem v pátek zhruba ve čtyři odpoledne vypnul... víkend proběhl nádherně, minuly mě všechny politecké půtky, odhalování agentů, vraždy, počasí, ale bohužel i historický okamžik, kdy Šárka Záhrobská vyhrála jako první Češka v historii zlatou medaili na Mistrovství světa v alpském lyžování. Takže teď, když jsem to zjistil (a ani jsem to dosud neviděl v televizi), mi nezbývá než to jediné : Moc gratuluji a jsem, byť dodatečně, za tuto zaslouženou medaili velice rád.
(Jenže : při letmém pohledu na nadpisy údalostí na Internetu si říkám, že kromě toho zlata mi vlastně žádná informace nechyběla...)

Fenomén Jaromír Jágr

9. prosince 2006 v 18:39 | Fonfus
V listopadu tohoto roku se významného individuálního úspěchu dočkal panhokejista Jaromír Jágr. V dresu New York Rangers se prostřílel k titulu nejlepšího evropského střelce v historii NHL. Dosavadní rekord čítal 1601 gólů a majitelem tohoto rekordu byly finská hvězda Jarri Kuri, ve své době také obrovská hokejová veličina hrající po boku fenomenálního Wayna Gretzkého. Jágrův úspěch je o to cennější, že jej nedosáhl na sklonku své kariéry, má tedy velké předpoklady dostat se hluboko do první desítky historicky nejúspěšnějších střelců bez ohledu na místo narození. Navíc láme i rekordy v kanadském bodování - hraje hodně pro tým a snad i proto se NYR daří - a zdolávání individuálních met jde s tímto přístupem ruku v ruce. Lze jen spekulovat, kde by Jaromír byl, kdyby nepřišel o jednu celou sezonu kvůli stávce. Ale i na tom je něco dobrého - nebýt této stávky, možná bych Jaromíra Jágra nikdy na živo v ostrém zápase neviděl. Takhle v dresu Kladna, v posledním zápase před odchodem na vydařené angažmá do ruského Omsku, oslnil beznadějně vyprodanou Sazku Arénu a stal se vůdčí osobností remízového zápasu proti domácí Slávii. Vše, co bude následovat, záleží na Jágrově zdraví - hokej hrát umí, formu má dlouhodobě stabilní (v NHL už 16 let !!!), a pořád ho to baví - máme se tedy na co těšit.

Královně Katce Neumannové

24. února 2006 v 13:30 | Fonfus
Milá Kateřino,
takhle skvělý pocit jsem neměl už hodně dlouho. Stejně jako celý sportovní a snad i nesportovní národ jsem Vám přál to kýžené zlato vyhrát a zakončit tak tím nejkrásnějším způsobem svou olympijskou kariéru.
Včera jsem bez dechu seděl u internetových zpráv o Vaší nemoci a přemýšlel o tom, jak je tohle možné. Proč zrovna tady a teď ? S napětím jsem sledoval ranní zprávy a úlevně vydechl při čtení zprávy, že to snad půjde a že tedy na start nastoupíte.
No a dnes - dnes jsem ilegálně v práci se třemi kolegy sledoval naživo Váš závod, napůl v obavách, zda Vás zdraví podrží, napůl v obavách, že na nás někdo přijde… a dle zákonů schválnosti to bude v cílové rovince .
A pak to přišlo…přišla cílová rovinka a naše skupinka vstala a řvala a fandila….byla jste skvělá…to je vlastně moc slabé slovo popisující to, co jsem zažil a spolu se mnou spousta lidí u televize, počítače nebo u rádia….
Nabídla jste mi neskutečně silný zážitek, až se mi při pohledu na Vás a Vaši dceru draly do očí slzy…
Je to jako pohádka … s tím nejkrásnější, i když těžce vydřeným, ale hlavně zaslouženým koncem…
Jste královnou nejen bílé stopy, ale i srdcí nás všech….
Moc děkuji za všechno krásné a přeji i nadále spoustu zdraví radosti a v neposlední řadě i další sportovní úspěchy.
I když : co Vy ještě můžete v bílé stopě vyhrát ????
 
 

Reklama