Matka příroda je pěkná děvka. (Murphyho 10.zákon)

Nechte se pozvat

Přijďte se podívat na výstavu fotografií z prvomájových průvodů v Mladé Boleslavi

9. května 2010 v 21:48 | Fonfus
máj
Až do konce května máte jedinečnou možnost shlédnout v Muzeu Mladoboleslavska na boleslavském hradě výstavu archivních fotografií z prvomájových průvodů pořádaných v Mladé Boleslavi. Ačkoli se výstava soustředí na období let 1945 až 1989, nejdete zde i snímky starší.

Mě osobně nejvíce potěšily fotografie na posledním panelu. Tímto zdravím své milé spolužačky ze základky, už tenkrát jim to všem moc slušelo . Fotografie z posledního panelu naleznete po kliknutí na Celý článek.

PS: Také jsem v tom průvodu byl - s fotbalovým míčem a v dresu Rudé hvězdy Mladá Boleslav .

Škola bruslení pro veřejnost v Mladé Boleslavi

14. září 2009 v 22:57

Pozvánka na výstavu : Zmizelá Mladá Boleslav

8. dubna 2008 v 22:01 | Fonfus
V arkádách, novém výstavním prostoru Muzea Mladoboleslavska, je k vidění zajímavá výstava fotografií Sylvy Městecké Zmizelá Stará Boleslav.
Jedná se o první díly výstavy, který se tentokrát věnuje Starému městu. Pro šťastné majitele dvou beznadějně vyprodaných Boleslavských uličníků je tato výstava příležitostí vidět fotografie, které znají z knihy, ve větším vydání.
Zajímavější je pak tato výstavy pro ty návštěvníky, kteří knihu doma nemají.
Výstava je otevřena až do 27. dubna, denně kromě pondělí od 9.00 - 12.00 a od 13.00 - 16.00. Vstup na arkády je hlavními vchodovými dveřmi do muzea.

Pozvánka na countrybál se skupinou Modrotisk : Bukovno u Ml.Boleslavi, 12.4.2008

30. března 2008 v 22:51

Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova : Letošní masopust se vydařil

9. února 2008 v 23:45 | Fonfus
Několik stovek lidí využilo krásného počasí a přijelo se podívat do Dolánek u Turnova na Masopust 2008. Celá tato návštěvníky kladně kvitovaná akce se konala na Dlaskově statku a v jeho nejbližším okolí. Průvod masek, vedený herci českobudějovického divadla Kvelb, se zastavil a otočil zhruba 300 metrů od statku, kde po dechovkové vložce mladých muzikantů odehráli první část svého neuvěřitelného divadelního představení, v jehož druhé části - již opět v areálu statku - zparodovali volbu prezidenta a krátce po čtvrt na čtyři odpoledne jednohlasně zvolili za prezidenta Černou veverku.
Návštěvníci masopustu měli také možnost prohlédnout si v prostorách statku expozice Muzea Českého ráje, do nějž Dlaskův statek patří.
Dobré jídlo, pití, tanec, překrásné počasí, to vše přispělo k tomu, že se těch několik stovek lidí skvěle bavilo. Zahodili za hlavu všechny starosti a přijeli si odpočinout. A jelikož se celá akce návštěvníkům líbila, pořadatelé odvedli skvělou práci.
Mě nezbývá, než vás na Dlaskův statek v Dolánkách pozvat také. Nejlépe se tam dostanete vlakem , na trase Turnov - Železný Brod. Vlaková zastávka je přímo u statku. Jen nejezděte rychlíkem, ten ani nepřibrzdí … :-) Samozřejmě je možnost dorazit i autem; parkoviště je dostatečně veliké.
Další informace o Dlaskově statku naleznete zde :
 
 

Reklama