Matka příroda je pěkná děvka. (Murphyho 10.zákon)

Můzikáááá

Pražský koncert Bryana Adamse neměl chybu

21. června 2011 v 23:24 | Fonfus
Neuvěřitelný zážitek připravil v neděli 19.června 2011 svým příznivcům kanadský zpěvák a kytarista Bryan Adams. V pražské O2 Aréně vystoupil po pěti letech. A byť to i tehdy bylo úžasné představení, to letošní bylo ještě lepší. Svědčí o tom nejen velmi pozitivní recence novinářů a znalců, ale i velmi pozitivní ohlasy návštěvníků koncertu
.
Bryan začal dvacet minut po osmé, své fanoušky tedy nenechal čekat dlouho. Hned od začátku bylo jasné, že to bude nabušený koncert, kdy si na své přijdou nejen uši, ale i oči. Obrovská videoprojekce za pódiem, promítací plátna i po jeho stranách, velmi působivá, byť jednoduše řešená světla. K tomu ještě naprosto skvělý zvuk, nejen na ploše, ale i ve vrchním patře O2 Arény. To ale byly jen kulisy k tomu hlavnímu - skvělému výkonu Bryana a celé jeho kapely.

Watersova Zeď v Praze: vynikající show, zážitek však maximálně chvalitebný

10. června 2011 v 22:42 | Fonfus
Roger Waters: The Wall, Praha, 15.dubna 2011

..
Několik předlouhých měsíců jsem měl koupený lístek na dubnové vystoupení Rogera Waterse, který přijel do Prahy představit své kultovní dílo The Wall. V té době ještě nebyl naplánován druhý koncert o den později, a po lístcích se jen zaprášilo. Byť mám toto dílo moc rád a slyšel a vlastně i viděl jsem ho již v několika provedeních (The Wall in Berlin na DVD, pak v podání Australian Pink Floyd a nakonec představení českých nadšenců kolem Filipa Benešovského v O2 Aréně v říjnu 2009), nechtělo se mi za lístek dávat přes 3 tisíce korun. Proto jsem precizně vytipoval a včas objednal lístky do vrchního patra O2 Arény, přímo proti pódiu. Na něco jsem ale zapomněl: na Watersův kvadrofonní zvuk.

Na modrou trávu jsou i závěje sněhu krátké (3.bluegrassová hasičárna, Kosmonosy, 19.ledna 2010)

21. ledna 2010 v 0:59 | Fonfus
Po bezmála dvou letech si dali příznivci kvalitní bluegrasové muziky dostaveníčko v hasičárně v Kosmonosích.

Na pět desítek návštěvníků si dalo jako hlavní večerní chod vystoupení mladoboleslavských kapel Flastr a FairPlayGrass. Posluchači dostali vše, čeho jejich uši, oči, i žaludky žádaly. Dušemi tohoto pravidelného setkání jsou otec Tomáš a syn Honza Huškovi, kosmonosáci jako řemen.

Koncert začal zhruba ve čtvrt na osm hodinovým vystoupením kapely Flastr. Flastr tvoří pět muzikantů a zpěvačka Hanka Jelínková, která se k Flastru připojila loni na sklonku léta.

Nezapomenutelný mejdan s Brucem Springsteenem v Mnichově (Olympijský stadion, 2.7.2009)

20. července 2009 v 21:56 | Fonfus
Po bezmála pětihodinové jízdě se blížíme k Olympijskému stadionu v Mnichově. Obloha se šeredně zatáhla, místy ji protínají blesky. Je však neuvěřitelné, že čím blíž jsme začátku koncertu Bruce Springsteena & E-street bandu, tím se od nás černé mraky vzdalují. Že by předzvěst něčeho nezapomenutelného? Je čtvrtek, 2.července 2009, něco kolem šesté hodiny večerní.

Bruce Springsteen vyrazil na turné po Spojených státech a Evropě, aby propagoval svou letošní desku Working On A Dream. Tak se jmenuje i celá tour, která byla na mnoha místech dlouho dopředu beznadějně vyprodána. Mnichov byl výjimkou, ale jak se později ukázalo, těch volných míst bylo na stadionu skutečně jen pár.

Alanis Morissette (mě) v Praze nezklamala

15. srpna 2008 v 22:29 | Fonfus
V úterý 12.srpna jsem vyrazil na vyprodaný koncert Alanis Morissette, který pořádající agentura umístila do Kongresového paláce v Praze. Lístek bratru za tisícovku jsem měl samozřejmě v kapse.
Nejdříve několik faktografických dat :
Den a čas : úterý, 12.srpen 2008, krátce po půl šesté odpolední
Místo : Mladá Boleslav
Počet členů posádky : 2 (řidič Pavel + velitel vozu-já)
Cílová destinace : Kongresový palác, Praha
Důvod : koncert Alanis Morissette
Dopravní prostředek : modrá Felinka kombík, bez klimatizace, s rádiem a CD

Scream for me, Iron Maiden!

15. srpna 2008 v 22:21 | Ála Hrozič (text i foto)
Pohled fanynky na srpnový koncert Iron Maiden v Praze...jak jste to viděli vy? Napište svůj komentář...
S velkým očekáváním jsem strávila večer magického datumu 8.8.2008 na megakoncertě Iron Maiden v Praze v Edenu. Jelikož byla předpokládaná návštěvnost rekordních 35 000 lidí, zaparkovali jsme až nahoře na Vinohradské. No, nebylo to zrovna za rohem, ale po zkušenosti z Manowaru v Pardubicích, kdy manžel zaparkoval za městem a následovala tak 3km tůra, byla toto opravdu jen procházka podvečerní Prahou.
Jak jsem se dočetla, tak plánované otevření areálu v 16.hod se nějak nezadařilo. Dorazili jsme tedy právě do davu natěšených fanoušků, ale po chvilce hledání toho správného vchodu jsme se kupodivu celkem hladce dostali dovnitř.
Kolem 18.hod nastoupil první předskokan - česká kapela Salamandra. Musím přiznat, že ji neznám (neposlouchám českou muziku) a zároveň uznat velikou škodu, že hrála ještě rozháranému Edenu a jen skalní kotelníci si dokonale vychutnali její tóny. Hrála dobře a určitě se k ní vrátím.
Dalším předskokanem resp. skokankou byla Steavova dcera Lauren Harris. S velkým zájmem jsem se snažila vstřebat téměř celé 30-ti minutové vystoupení, ale mám z toho ještě nyní smíšené pocity. Buhužel…Nejspíš to znělo rockově, něco tomu ale chybělo. Nejspíš to není můj šálek kávy . Neodvažuji se tvrdit, že to bylo děsné…Ale bylo!! Snad to bylo netrpělivostí z očekávání božského Bruce, ale tato dívenka mne, ani už téměř zaplněný stadion, nerozproudila…

...když Mark Knopfler, tak Mark Knopfler naživo ! (koncert Praha, hala HC Sparta, 11.květen 2008)

13. května 2008 v 17:03 | Fonfus
Ne že bych měl něco proti deskám a DVD (i když DVD Dire Straits jsem zatím viděl jen jedno...), ale Knopfler s živou kapelou za zády je zážitek vskutku neuvěřitelný...

Velice slušně zaplněná T-Mobile Aréna byla poprvé překvapena hned úderem deváté; řekl bych, že koncert začal na vteřinu přesně podle údajů na vstupence - což je jev, který se jen tak nikde nevidí (konečně se splnilo ono "odměníme včasně příchozí")

Na pódiu se objevila sedmička skvělých muzikantů, dle slov samotného Knopflera šest multiinstrumentalistů a on. Decentní scéna, světel tak akorát, spíše méně, zvuk při první písni úděsný (ten klasický odraz od protější stěny mě skutečně dost strašil...), pak si uši zvykly a mohly se soustředit jen na libé tóny...

Sobotní bluegrassový večer v kosmonoské zbrojnici se velice vydařil

25. února 2008 v 22:40 | Fonfus
Byly to pěkné tři hodinky. Velice slušně zaplněná hasičská zbrojnice byla svědkem parádního vystoupení dvou lokálních bluegrasových kapel : boleslavsko-sobotecké kapely Modré kšandy a boleslavského Fair Play Grassu. Tento koncert se konal pod hlavičkou II.bluegrassového večera v sobotu 23.února od sedmi večer, za podpory SDH Kosmonosy.
Večer nabitý skvělou hudbou, ale i sympatickým humorem zahájila svým více než hodinovým vystoupením skupina Modré kšandy. Svým týmovým výkonem a instrumentálními dovednostmijednotlivých muzikantsky velezkušených členů kapely nasadila laťku hudební pohody pořádně vysoko. Publikum se skvěle bavilo, vyžádalo si několik přídavků, z nichž zejména bravurní provedení Oranžového expresu (zejména sólo Tomáše Huška na housle) posluchače téměř zvedalo ze židlí (více informací o kapele na http://www.modryksandy.wbs.cz )
Druhou půlku večera měla na starosti kapela Fair Play Grass. Ta hned úvodní písní naznačila, že je ve skvělé formě. V bezmála devadesátiminutovém vystoupení zazněly největší fláky téhle party kolem kapelníka a banjisty Honzy Melichara. Opět skvělé výkony jednotlivých členů kapely , nejen instrumentální, ale i pěvecké (skvělí byli všichni zpěváci, kdo je znáte, tak víte, o čem píšu)..
Sympatickým humorem prokládané skladby nenechaly nikoho na pochybách, že tato volba strávení sobotního večera byla volbou bezesporu nejlepší možnou. Až se člověku po desáté nechtělo domů !
Jen škoda, že se stále nedaří vydat desku, ačkoli je už natočená… Pro Ty z vás, kteří jste na vystoupení Fair Play Grassu z různých důvodů nedorazili, tlumočím zprávu kapely o dalších vystoupeních : 30.dubna večer vystoupení v kosmonoské Altamiře, den poté na Putně v Michalovicích.
Sluší se ještě vyzdvihnout naprosto úžasné ozvučení. Už teď se moc těším na třetí pokračování bluegrassových večerů v Kosmonosích… (Více informací o kapele na www.fairplaygrass.cz )

Mark Knopfler přijede v květnu 2008 opět do Prahy

31. prosince 2007 v 1:02 | Fonfus
Další hvězda hudebního nebe se valí na Prahu. Po třech letech od posledního koncertu se opět můžeme těšit na frontmana bývalé kapely Dire Straits Marka Knopflera, který přijede představit své nové CD s názvem Kill To Get Krimson.
Knopfler vystoupí v Česku v neděli 11.května 2008 večer, a to v holešovické T-Mobile Aréně.
Vstupenky jsou již v předprodeji, a to na následujícím odkazu : http://www.ticketpro.cz/?/detail&id=27816-mark-knopfler.
Tentokrát určitě nebudu chybět; podle účastníků Knopflerova posledního koncertu v Praze se jednalo o jedinečný zážitek. A co vy, přijdete také ?

Hudební skvost na vánočním trhu : Druhá tráva - Dylanovky

31. prosince 2007 v 0:34 | Fonfus
Jeden z nejkrásnějších dárků od Ježíška byl zároveň dárkem vytouženým. Psal jsem si o nové cédéčko mé oblíbené kapely Druhá tráva, nazvané Dylanovky. Jak už název napovídá, jedná se o české verze písní Boba Dylana, které přebásnil frontman kapely Robert Křesťan, a se svou troškou do mlýna přispěly svým překladem po jedné písni Wabi Daněk a Honza Vyčítal, kteří si pak oba kousky za doprovodu výýýýtečné kapely Druhá tráva na desce zazpívali.
Máte-li rádi Druhou trávu, neměli byste váhat. Neuvěřitelně skvělá hudba vás přiková do křesla a nádhera některých textů vás donutí pouštět si některé skladby znovu a znovu. Texty Druhé trávy, vlastně zejména Křesťana samotného nikdy nebyly jednoduché, a nelze tedy očekávat, že by přebásněné songy Boba Dylana na desce Dylanovky vyzněly jako texty Leoše Mareše. Mohu jen doporučit pustit si cédéčko v klidu a zároveň v přiloženém bookletu sledovat text. Je to paráda !
Kapela Druhá tráva na svých nových webových stránkách nabízí dokonce čtyři mp3 ochutnávky, a to v nezkrácené podobě. Jako majitel celého CD však musím říci, že ačkoli je to ochutnávka moc pěkná, stojí za to si desku koupit celou. Zmíněné ochutnávky naleznete zde : http://www.druhatrava.cz/dylanovky.htm.
Věřte, že jakmile se vám rozezní úvodní duet Roberta Křesťana a Pavla Bobka Ještě není tma, nasednete na vlak vedoucí do hudebního ráje…a budete litovat, že Dívka ze severu je písní na desce poslední. Slovy jednoho hudebního kritika : v týhle desce by se dalo bydlet….

Ještě že to, Vlasto, bylo jenom za sto (Vlasta Redl v Jičíně)

18. září 2007 v 7:39 | Fonfus
Vlasta Redl, tentokrát již bez kapely, která je jmenovala Každý den jinak, vystoupil v rámci festivalu Jičín - město pohádek v pátek 14.září na nádvoří jičínského zámku. Jakožto jeho velký fanoušek jsem byl zvědav, jak bude jeho sólový koncert vypadat (naposledy jsem Redla viděl ještě s kapelou, která se jmenovala Každý den jinak při rozlučkovém turné v Jablonci v prosinci loňského roku - recenzi naleznete v této rubrice).
No, Vlasta Redl nepřekvapil. Kvůli chybějící kapele upustil - logicky - od rockových nářezů, jedinou výjimkou byla snad jen píseň Příteli, kterou doprovodil na svých milovaných klávesách; nicméně glosy o jejich pořízení včetně závěrečného "bicího" sóla včetně Holky s citrónovou šálou jsem slyšel snad již po čtvrté. Navíc mi opět přišlo, že Vlasta "nepotrénoval" - opět dlouho hledal podklady, které chtěl, a čas přitom běžel.
Vlasta si s sebou přivezl dva hosty : Luboše Javůrka z Bokomary, jehož píseň Okno do ulice byla jedním z vyvrcholení koncertu, a Svíťu, který zahrál na fujaru a poté doprovodil Redna "na pilu".
Vlasta je bezesporu skvělý skladatel, muzikant, velice dobrý zpěvák a výrazný bavič s nakažlivým asvérázným humorem. Zdá se mi ale, že si někdy neuvědomuje, že lidé si přišli poslechnout a také zazpívat jeho hity, ne se jenom smát. Navíc my, kteří na jeho koncerty chodíme řekněme každý rok, už většinu vtipů známe. Tento jeho poslední koncert chvílemi působil jako humorné pásmo plné vtipů a improvizací prokládané písněmi. Myslím si ale, že lidé přišli právě na ty písně a poměr by tedy měl být opačný.
Přišlo mi, že Vlasta někdy bavil především sebe - improvizoval, filozofoval, vzpomínal. Skutečně byly okamžiky, kdy jsem se nudil. Vždyť - kolik vlastně zahrál písní ? Deset ? Za hodinu a půl skutečně nic moc. To, že jsem se chvílemi hodně smál, je sice dobré, ale k tomu slouží jiní umělci. Těch písní, které by chytly za srdíčko, bylo jako šafránu.
Můj celkový dojem z koncertu je tak nějak rozpačitý. Řečeno slovy kolemjdoucího diváka - Vlasta se nepředřel. Ještě že to, Vlasto, bylo jenom za sto.

Skupina PEHA vystoupí v Mladé Boleslavi !

31. května 2007 v 16:50 | Fonfus
Ve čtvrtek 14.června 2007 ve 20:00 hod. máme jedinečnou šanci shlédnout na vlastní oči a slyšet na vlastní uši v současnosti pravděpodobně nejpopulárnější slovenskou pop-rockovou skupinu PEHA.
V rámci oficiálního doprovodného programu Rallye Bohemia vystoupí živě na mladoboleslavském Staroměstském náměstí.
Navíc - vstup je zdarma . Takže se nenechte více přemlouvat…

Koncert Rogera Waterse – Praha, Sazka Arena, 13.dubna 2007 : úchvatný zážitek !

14. dubna 2007 v 1:11 | Fonfus
Velký den pro všechny příznivce kapely Pink Floyd a zejména pak autora většiny floydovských hitů Rogera Waterse nadešel v pátek třináctého dubna večer. Vyprodaná Sazka Arena se chvěla plna očekávání báječné show - a Waters ji nezklamal. V rámci turné The Dark Side Of The Moon Live přijel do Prahy s celým doprovodným ansáblem z Curychu a kromě již zmíněné desky, kterou s kapelou předvedl celou, nabídl průřez celou tvorbou skupiny Pink Floyd a navíc ještě představil dvě vlastní písně - The Perfect Sence a výrazně antimilitaristickou a protiamerickou novinku Leaving Beirut. Věkové složení návštěvníků bylo velice pestré, také mě překvapilo velice výrazné procento žen mezi diváky. Neptejte se mě proč mě to překvapilo, sám nevím…
Show začala kvůli již pravidelnému pozdnímu odbavení návštěvníků Sazka Areny ve čtvrt na devět, ale již čekání bylo originálně krácenou vtipnou, ba přímo geniální projekcí a hudbou. První vypalovačka - In the Flesh - Rogerův pravidelný zahřívák - zakončený ohňostroji. Hned poté zazněla skladba Mother, kde se poprvé představila jedna z trojice úžasných vokalistek. Další skladby - Set the Control For the Heart of the Sun a Shine On You Crazy Diamonds vzpomněly zakládajícího člena kapely Syda Barreta. Z alba Wish You Were Here zazněla ještě oblíbená titulní píseň a také Have a Cigar. Tři písně také připomněly poslední album pod hlavičkou Pink Floyd - The Final Cut - přičemž zejména The Fletcher Memorial byla úchvatnou poctou všem padlým vojákům - a zaktualizovaná videoprojekce také používala spousty aktuálních záběrů z irácké války. Člověku v těchto chvílích také došlo, proč se téměř třiašedesátiletý Waters vláčí se svou kapelou doslova po celémm světě (v březnu koncertoval v Latinské Americe), když by si mohl v klidudoma užívat svého jmění, třeba jako ostatní členové kapely Pink Floyd. On ale, jako zapřisáhlý pacifista, který díky válce nikdy nepoznal svého otce, brojí proti americkému způsobu vidění světa a silovému prosazování americké politiky pod záminkou boje proti terorismu. Jeho "neláska" k Bushovi a americké vládě vůbec byla jasně patrná v písni Leaving Beirut, a pak také ve skladbě Sheep z alba Animals, při které nad diváky létalo obrovské růžové prase popsané protiválečnými nápisy, výzvami k odstranění Busche a jménem Dicka Cheyneeho u prasečího řitního otvoru. Inu - Roger Waters. V první půlce zazněla ještě Watersova "hymna" sólové kariéry - úžasná skladba The Perfect Sence, která ale při vygradování byla výrazně přeřvaná, až se v ní utáběl hlas vokalistky. To byla ale jediná vada na kráse první části koncertu, která trvala 75 minut, a během něhož se nad námi kromě prasete vznášel i kosmonaut.
Naprosto jedinečný kvadrofonní zvuk Watersova koncertu (reproduktory byly skutečně snad všude) vyzněl nejlépe ve skladbě Sheep, poslední to skladbě před přestávkou, ale zejména pak v průběhu všech skladeb z alba The Dark Side Of The Moon. Ale nebyla to jen pastva pro uši - nápaditá videoprojekce a světelné efekty, včetně tolik známého "loga" desky - duhového jehlanu - zaměstnávala i oči patnácti tisíc diváků. Nejsem sice oddaný příznivec této desky, respektive myslím si, že by se našly 2-3 mě sympatičtější (floydofilové snad prominou), ale dnes jsem tyto skladby hltal od začátku až do konce. Koncertu také prospělo, že všechny skladby nezpíval Roger sám - nechával vyniknout i ostatní a často zůstával spíše v pozadí. Představení mělo obrovský spád, a krátce po půl jedenácté, s posledními tóny skladby Eclipse došlo k první děkovačce. Sazka Arena freneticky a většinou ve stoje tleskala, dupala, pískala a vyžadovala si přídavky. A ty skutečně přišly - nejdříve klasická Another Brick In The Wall (pro mě již rádiová odrhovačka, která ale v živém podání s podporou patnácti tisíc párů dlaní získala pro mě nový náboj), a poté překvapení - to, že na konci zazní jedna z nejoblíbenějších floydovských skladeb - Comfortably Numb, to jsem čekal - ale že k tomu (stejně jako na desce The Wall) připojí ještě skladby Vera a Bring The Boys Back Home, to mě velice příjemně překvapilo. Ale při pohledu na doprovodnou projekci, kdy jsme sledovali záběry z války v Iráku, to zase dávalo svou logiku.
Koncert trval téměř 2 a půl hodiny čistého času a všichni členové kapely zaslouží absolutorium. Navštívil jsem i Watersovo vystoupení v T-Mobile Areně v červnu roku 2002, které bylo zhruba ze tří čtvrtin hudebně stejné, ale dnes to mělo všechno ještě něco navíc - energii, nápady, efekty, překvapení - většina diváků byla v transu od prvního do posledního tónu a byla vděčná za přestávku na rozdýchání. Snad všichni odcházeli nadšeni, někteří až překvapeni, jak skvělé to bylo.
Koncert, jaký nám Roger Waters s celou kapelou a "crew" dnes v Praze předvedl, se každý den nevidí a neslyší. Bylo to vrcholné představení, které snese ta nejpřísnější měřítka a moc bych si přál, aby poslední tóny Comfortably Numb nebyly těmi úplně posledními ,které jsme v Česku měli možnost v podání Floydů nebo Ex-Floyda naživo slyšet…. Kdo dnes v Praze nebyl, může skutečně jenom litovat.
Rogere, nezapomeň na nás s DVD záznamem z tohoto turné…
PS : A ještě mi tam chyběla tato :Lost Boys Calling
PS2: Povedená recenze i s fotografiemi (musicserver.cz) zde : Sázka na jistotu v Sazce

Koncert Manowar v Pardubicích očima fanynky

19. března 2007 v 13:14 | Ála Hrozič
Bezprostřední zážitky fanynky z koncertu Manowar v pardubické Duhové Aréně, 15.března 2007 :
To, co jsem zažila je nenapodobitelné a nepopsatelné.Ale já to zvládnu.Dorazili jsme před arénu kolem sedmé a nádherně zapadli do davu stárnoucích rockerů.Rozhodně jsme věkový průměr nezvyšovali.Koncert začal opravdu úderem osmé.Hoďku hrála americká formace Hollyhell,neznám,ale dobré.Rozhodně dobře promyšleno na ustájení davu na hlavní show.Prakticky hned nastoupili italští Rhapsody of Fire. Tak to už se rozhýbalo.Znám je jen letmo,ale po tomhle živáku po nich půjdu-melodická mystická hudba s pořádným hlasem.Pokud neznáš, vřeledoporučuji.Po desáté , bez zbytečných průtahů nastoupili ONI.Atmosféru si zcela jistě umíš představit.Od prvního úderu nepřestali hrát až do jedné v noci.Vše slušným výběrem, alespoň pro mne.Nenechali oddechnout sebe ani nás.Nechápu, jak ten člověk může ještě mluvit.Zakončili to hodinovou projekcí z nového CD doplněné o živé vstupy.Dost brutální záběry,ale hudba bez chyby, no znáš mne.Abych řekla pravdu, tak ústa mi sklapla až po rozsvícení v aréně.Očekávala jsem fakt dost,ale takovou sílu decibelů už asi v životě nezažiju.Metallica před 15 lety v Brně - slabý odvar do ouška.Profouklo mi to jak sklerotizující cévy,tak hýblo střevní peristaltikou.Dnes nevím kam dřív. Domů jsme dorazili ve tři a vstávali v šest, už to není ,co bývalo.Ouha, ale jinak je mi DOST DOBŘE! Po 5-ti hodinovém metalovém nářezu mi v hlavě hučí jak v piliňáku ještě teď - ale doufám, že mi to dost dlouho vydrží....

Roger Waters v Sazka Areně - vstupenky v prodeji od 19.1.2007

17. ledna 2007 v 13:53 | Fonfus
Tak potvrzeno ! Od pátku 19.1.2007 jsou v prodeji vstupenky na jeden z vrcholů hudebního roku. Roger Waters vystoupí dne 13.dubna 2007 v Sazka Areně v Praze. Koncert má podtitul "Roger Waters předvádí The Dark Side of the Moon živě" . Vstupenky k sezení za 1 990 Kč, 1 790 Kč a 1 390 Kč, vstupenky k stání u pódia za 1 490 Kč a k stání za 1 290 Kč k dispozici v síti SAZKA TICKET.
Více informací na http://www.sazkaticket.cz/?ArtCateg=11&art=287. Užijme si to !
Aktuálně : úterý 27.2.07, 20:30 hod.: zbývá posledních 1174 vstupenek !!! Přátelé : bude VYPRODÁNO !!!!

Poslední šňůr(k)a Vlasty Redla a KDJ (Eurocentrum Jablonec n.N., pátek 15.12.2006)

21. prosince 2006 v 8:58 | Fonfus
Ta zpráva na Vlastových stránkách mě docela zasáhla : kvůli mnoha vážným i nevážným věcem se Skupina, která se jmenuje Každý den jinak sama rozpouští a na konci roku se rozloučí na mini šňůře (tedy šňůrce) i se svými posluchači. Těch koncertů je tuším šest, a ten poslední se odehraje v pražské Lucerně, kde by mělo vzniknout i jedinečné DVD se záznamem tohoto koncertu (odehraje se v pátek 22.12.06 ve 20:00 hod.). Jablonec nad Nisou se tedy stal pro mě nejvýhodnějším místem, kde jsem mohl Vlastu a jeho kumpány naposledy na živo shlédnout a trošku s nimi zapařit. Jejich pojetí lidové a folkové muziky je totiž natolik specifické, že na své si přijdou citliví folkaři, milovníci moravských lidových skladeb, fanoušci rockové muziky a občas i ještě tvrdších odnoží tohoto hudebního proudu. Osobně jsem Vlastu Redla viděl na živo čtyřikrát, z toho třikrát v boleslavském kině Fórum. Jednou sem přijel i se stejně cvoklými kumpány Samsonem Lenkem a Janouškem, a ten večer stál tenkrát taky za to :- ) Zaplněný hlavní sál jabloneckého Eurocentra se tak měl stát svědkem jednoho z posledních vystoupení takřka kultovní formace. Začalo se zhruba o 20 minut později, údajně kvůli frontám u pokladny. Nicméně nakonec bylo opravdu úplně plno, odhadoval bych něco mezi 800-1000 diváky. Hned první píseň - Ve vysokých horách - naznačila, že se bude hodně vzpomínat - a že je tedy na co. Kapela KDJ vzešla z kapely AG Flek, a tak se skladby tohoto seskupení prolínaly celým večerem. Nejvíce se jich z flekovské éry odehrálo z desky Dohrála hudba + 1 : Ve vysokých horách, Dohrála hudba, Město měst, Carpe diem… Dalším stavebním kamenem byla poslední deska seskupení Dopisy z květin, kterou kapela přehrála skoro celou (zejména skladba Vyletěly okná pak skutečně nabídla téměř metalový kravál). Muzikanti tak mohli využít základní kostru svého posledního turné ; zapojily také všestrannou písničkářku Petru Štanclovou (dříve známou pod přezdívkou Šany), která si udělala i na jabloneckém koncertu lehké promo své právě vydané desky Ze země vah (jelikož jsem si ji tam koupil, slibuji, že se k ní někdy na tomto blogu vrátím).
Redl se během večera vracel i ke svým úspěšným deskám Na výletě nebo O kolo zpět, došlo i na spolupráci s Jiřím Pavlicou a Hradišťanem (jeden z vrcholů přinesla diváky odzpívaná skladba Husličky). Vůbec poprvé jsem se pak dočkal živého provedení mé oblíbené písničky Jak vlastně vypadáš a pak také nečekaného přídavku (byly jenom dva) Carpe diem… Kdo tuto skladbu máte rádi, tak si umíte představit, jak krásné zhruba čtyři minutky to byly… Celkový dojem z koncertu byl víceméně pozitivní, místy však lehce rozpačitý. První hodinka byla vynikající, druhá (koncert trval zhruba 130 minut) byla vlastně celá rocková, tempo koncertu nebylo narušováno žádnými tesknými písněmi (chce se mi říct bohužel, protože tento prvek Vlasta téměř nenabídl), ale celkem stereotypní až zbytečná byla častá hudební sóla až "jamování" protahující písně - muzikanti se bavili, ale bylo to pořád o tom samém, člověk místy ztrácel přehled, kterou píseň právě poslouchá. Pěkné bylo napojení Bůh s Tebou Ameriko a 6a90 - i když také nic nového. Do vystoupení v Lucerně musí kapela ještě hodně zkoušet - to jablonecké přineslo spoustu chybiček, omylů a přehmatů - přesto však Redl s kapelou bavili. A proto lidé na koncert přišli. Uvidíme, kterým směrem se Vlasta Redl po rozpuštění kapely vydá. Držím palce nejen jemu, ale i nám, jeho fanouškům, ať je ta cesta správná.
PS: Zvláštní poděkování patří jabloneckým pořadatelům za to, že (jinak pohodlné) židle zarovnali do přesných zákrytů. To se nedá vysvětlit, ani pochopit, to se musí zažít.

To nejlepší od Bryana Adamse – Anthology Tour, Sazka Arena Praha, 19.11.2006

5. prosince 2006 v 11:49 | Fonfus
Bryan Adams nevystupoval v Česku poprvé. Jak sám řekl na úvod svého koncertu v Praze 19.listopadu večer, naposledy zde vystupoval před třemi roky a sám tak úplně neví, jak odpovědět na otázku, proč zde "vystupuje tak často". Průběh koncertu ale ukázal, že Bryanovi zdejší klima svědčí - skutečně jsme zažili noc, na kterou se nezapomíná, přesně jak v úvodu slíbil. Jedinou kaňkou na kráse se nakonec ukázal opožděný přílet tohoto kanadského zpěváka a tudíž i posun začátku show téměř o hodinu (z čehož jsem se jako člověk mající doma časově omezené hlídání malé dcerky dost dlouho vzpamatovával). Nicméně chmury a naštvání mne brzy přešly. Zhruba deset tisícovek diváků se sice rozjíždělo relativně pomalu (čehož si všiml i Bryan, který to komentoval slovy "tohle není opera"), ale nakonec výtečně spolupracovalo a bičovalo Bryana a jeho kapelu k úžasnému výkonu (zejména výkon hlavního kytaristy byl místy až fenomenální, jeho práce s kytarou se musí nejen slyšet, ale i vidět). Asi největší Adamsův hit - Summer of ´69 zazněl už po půlhodině, další megahit I Do It for you už po další patnáctiminutovce. Bryan do publika vypaloval své rockově našlapané pecky a citlivě je střídal s klidnějšími skladbami i nesmrtelnými baladami. Právě u nich se naplno ukázal úžasný hlas tohoto zpěváka, stejně jako fakt, že do Prahy přijel ve výtečné formě (jak sám řekl, kapela se vrátila z Mexika, kde popíjela tequilu a měla se fakt dobře). U pomalejších skladeb a zejména u skladeb s doprovodem akustické kytary pak vyzněl skvělý zvuk v Aréně (i Bryan si ho v závěru chválil) - méně skvělý, jakoby syrový a řezavý však byl u "tvrdších" skladeb, zejména pak při kytarových sólech, Publikum se pak nejvíce vyřádilo právě u Summer of ´69 a zejména pak u Cuts Like a Knife. K písni When You´re Gone si namísto Mel C. pozval na pódium jednu s fanynek, shodou okolností z Polska, která více než zpěvem (text znala dobře !) zaujala svým sebevědomím, kdy bravurní angličtinou s Bryanem na pódiu konverzovala… Asi po hodině a půl se kapela i s Bryanem odporoučela do šatny, ale po ovacích se samozřejmě vrátila zpět a přidala další tři hity - ten poslední - Best of Me, se jako tečka přímo nabízel. Po této skladbě zahodil bubeník paličky do kotle, což byl signál pro desítky nedočkavců, kteří vypálili směr metro. Ale to byla chyba, a veliká. Na pódium se vrátil Bryan jen s kytarou a přidal další čtyři kousky - první byl očekávaný megahit Please Forgive Me, poslední pak hit z filmu Tři mušketýři All For Love (původně se Stingem a Rodem Stewartem). Vše jen s kytarou a úžasně nakřáplým, ale čistým hlasem. Nádhera snad pro všechny příznivce nejen tohoto zpěváka, ale i dobré muziky. Bryan Adams představil téměř dvě desítky svých hitů, kdyby měl odehrát hitovky všechny, koncert trvá až do rána. Ale nadšené publikum by to zcela jistě přivítalo. Bezchybný muzikantský výkon všech aktérů, skvělá hudební forma a snaha vydat ze sebe to nejlepší učinila z tohoto listopadového koncertu jedinečný hudební zážitek - jeden z nejlepších v mém životě.

Roger Waters bude opět koncertovat v Praze !!!

27. listopadu 2006 v 17:57 | Fonfus
Muzikant Roger Waters, bývalý šéf kapely Pink Floyd, vystoupí v pražské Sazka Areně v polovinědubna. Pro fanoušky legendární kapely Pink Floyd je to více než radostná zpráva. Její zakládající člen, kytarista, zpěvák a skladatel Roger Waters, který je již téměř dvacet let na sólové dráze, přijede příští rok na jaře do Prahy. V rámci svého letošního prodlouženého turné The Dark Side Of The Moon se českým fanouškům předvede v pražské Sazka Areně večer 13. dubna 2007. Kromě toho se představí příznivcům také v dalších evropských městech jako Lipsko, Hamburk, Curych, Barcelona, Milán, Paříž, Londýn či Dublin. Po pěti letech se dvaašedesátiletý Waters vrátí do Prahy, o den později jej bude podruhé čekat i Budapešť. A stejně jako při prvním pražském koncertě, i tentokrát se jeho příznivci mohou těšit na slavné hity z dílny Pink Floyd. Chybět by neměly ani písně zWatersových sólových alb.
Termín a místo konání pražského koncertu oznámil bývalý šéf Pink Floyd před pár dny na své internetové stránce. Pořádající agentura však zatím odmítáWatersovo dubnové vystoupení v Sazka Areně potvrdit.
"Ke koncertu zatím nemáme žádné informace. Ale to, že na rozšířeném seznamu Watersových vystoupení nechybí ani Praha, vím také z jeho internetových stránek," říká Petr Novák z agentury Interkoncerts. Podle neoficiálních informací se nicméně vstupenky na Watersův koncert začnou prodávat již v prosinci (ZDROJ : iDNES.CZ)
Aktualizace 5.1.2007 : Oficiální webovky Rogera Waterse uvádějí, že lístky by měly být v prodeji od 15.prosince 2006 ! Ještě dnes nebyla na stránkách www.sazkaticket.cz o plánovaném koncertu ani zmínka ! Jakmile dojde ke změně, budu hned informovat .

Jaroslav Samson Lenk opět vystoupil v Mladé Boleslavi

18. listopadu 2006 v 22:21 | Fonfus
Po více než dvou letech opět do Mladé Boleslavi zavítal věčně usměvavý písničkář z Oseku u Rokycan Jaroslav Samson Lenk. Ve středu 15.listopadu 2006 představil v KS Svět své nové CD Slunečno. Podle svých vlastních slov se po 14-ti letech konečně dočkal své další autorské desky (jeho fanoušci desku "Mé hodné písně" mají určitě doma). Muzikant, který zároveň ještě hraje v trampské kapele Hop-trop, hrával se svou Partou a nedávno dokončil turné se dvěma podobnými vtipálky, ale hlavně zatraceně skvělými muzikanty - Vlastou Redlem a Slávkem Janouškem - přivezl do Boleslavi skvělou sestavu muzikantů, se kterou desku Slunečno natočil : Pavel Plánka (bicí) , Petr Dvorský (basa) , Berušky (Ála Vítová, Zuzana Vítová, Helena Peukertová) a Jirka Šneberk (kytara). Jabloneckým Beruškám patřil i zhruba dvacetiminutový blok představující skladby z jejich debutového alba Berušky, které se v prosinci objeví na trhu. Skvěle předvedené bluegrassové vystoupení bylo zakončeno slušně zvládnutou závěrečnou skladbou z muzikálu Vlasy Kéž Slunce svítí / Let the Sunshine in. Z desky Slunečno předvedla kapela v čele se Samsonem 7 skladeb (dle slov samotného Samsona kapela dosud více nenadřela, ale bude se snažit). Závěrečnou skladbou Pohoda zavzpomínal Samson na kapelu Máci spolu s povzdechem, že nečekal, že tuhle píseň bude muset po revoluci hrát. Ale "doba se mění, ale lidi zůstávají stejní". Zhruba dvě stovky Samsonových fanoušků si koncert náležitě užilo - ono každé jeho vystoupení je skutečně plné pohody. Tak snad zase brzy - ahoj !

2DVD Pink Floyd - Pulse je již v prodeji !!!

2. srpna 2006 v 17:08 | Fonfus
Čekání je u konce - od 10.7.2006 je v prodeji dvoj DVD disk se záznamem koncertu Pink Floyd z roku 1994. Ačkoli všechny informace vedly k tomu, že se dočkáme až 23.10.2006, skutečnost je (asi po čtyřech letech odkladů) lepší. DVD jsem koupil v Německu (za 27,99 €) a opravdu stojí ua to. Jsou tam 4 hodiny materiálu a dosud jsem to ještě ani nestačil skouknout. Detaily o DVD naleznete ve starších článcích na tomto blogu.
Přeju krásné pošušňáníčko....
PS: Jen nechápu, proč tak nabušené DVD s vynikajícím zvukem obsahuje pouze analogový obraz.
 
 

Reklama