Matka příroda je pěkná děvka. (Murphyho 10.zákon)

...k neuvěření (z tisku)

Tajemství úspěchů fotbalové Sparty za komančů konečně odhaleno !

20. ledna 2008 v 21:47

Bourající rekordmanka: další dvě nehody za den!

22. června 2007 v 14:43 | převzato z Boleslavského deníku (denik.cz)
MLADÁ BOLESLAV - Žena z Mladé Boleslavi nabourala už nejméně čtyřikrát za dva týdny. Teď bourala znovu a opět opilá!
Tak tohle už překračuje všechny meze! Yvonne Irlingová z Mladé Boleslavi bourá a bourá a bourá a nikdo ji nezastaví! Nejenže před dvěma týdny srazila zcela opilá matku s dítětem v obci Líny na Mladoboleslavsku a další týden znovu bourala v té samé obci, ale její běsnění pokračuje dál.
V pondělí se řidička za své činy přišla omluvit všem obyvatelům Mladé Boleslavi prostřednictvím našeho nejčtenějšího Deníku. Jenže, přestože jí policisté sebrali řidičský průkaz, odjela od nás opět autem a málem přitom znovu bourala.
To už ale vyděšení obyvatelé Mladé Boleslavi byli svědky jejího dalšího řádění. "Ta žena, co jste o ní psali v novinách, znovu bourala," volal náš čtenář do redakce. To druhý den potvrdila dokonce i policie. "Ano, potom co žena odjela z vaší redakce, jela do Prahy, kde večer kolem 18 hodin havarovala vozem Pick-up. Policisté u ní provedli dechovou zkoušku a naměřili 1,62 promile alkoholu," uvedl náš velmi dobře informovaný zdroj na policii. Žena byla ošetřena v nemocnici na Bulovce s odřeným obličejem.
Jenže policisté se nestačili divit, když stejná řidička ve stejný den opět nabourala, tentokrát znovu v Mladé Boleslavi. Z Prahy se údajně vrátila taxíkem a nasedla do vozu Daewoo Racer a opět bez dokladů vyrazila na cesty. Jenže, jak je jejím zvykem, opět nedojela.
"Ano, žena opět havarovala, a to kolem půl dvanácté v noci v Podlázkách. Narazila tam do veřejného osvětlení," uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš. Podle Niny Šeblové ze středočeské záchranky byla žena po nehodě v bezvědomí a podle svědků z ní byl cítit alkohol. "Utrpěla tržnou ránu na hlavě, na předloktí a pohmožděninu hrudníku. Záchranná služba ji převezla na ambulanci v Klaudiánově nemocnici," uvedla Šeblová.
Podle našeho zdroje z nemocnice leží nyní na oddělení chirurgie.
Sama řidička vysvětluje svou jízdu pod vlivem alkoholu tak, že zapíjí smutek po manželovi, který se před třemi roky upil alkoholem.
Policisté už mají jejího chování plné zuby. "Dopouští se opakovaného ohrožení pod vlivem alkoholu. Bude teď záležet na státním zástupci, jak bude postupovat," uvedl mluvčí Mareš. Ženě hrozí až tři roky vězení.

Strážníky i zdravotníky nepříjemně zaměstnal opilec

21. května 2007 v 8:38 | Fonfus
Městské strážníky i personál v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi v pátek 18.5.večer a v noci na sobotu nepříjemně zaměstnal nepřizpůsobivý opilec. Vzhledem k tomu, že po řadě dalších problémů začal projevovat sebevražené sklony, skončil nakonec v Psychiatrické léčebně v Kosmonosích. Informovala o tom dnes městská policie.
Nejdříve v 20:30 hodin oznámil telefonicky pracovník bezpečnosti závodu Škoda, že u jejich parkoviště na třídě Václava Klementa nějaký opilec poškodil sklo u vrátnice. Hlídka strážníků na místě zjistila, že škoda je minimální a opilec jel jednapadesátiletý muž z Kuřivod. Ten chtěl nejprve přivolat taxík, ale nakonec požádal hlídku o převoz na výpadovku na Bělou pod Bezdězem, kde si chtěl stopnout nějaké vozidlo. S ohledem na udržení veřejného pořádku hlídka dotyčnému vyhověla.
Tím to ovšem neskončilo. V 23:30 oznámil strážníkům telefonicky občan, že v Mahenově ulici leží nějaký muž, který tvrdil, že byl přepaden. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o téhož opilce, který se vrátil zpět do města. Vzhledem k tomu, že opravdu tvrdil, že byl napaden a stěžoval si na bolest v oblasti břicha hlavy, byla přivolána sanita záchranné služby, která jej převezla do Klaudiánovy nemocnice. Zde si s ním po vyšetření nevěděli rady, protože městu Mladá Boleslav již řadu let chybí velmi citelně záchytná stanice. Později jej bezpečnostní služby vyvedla z nemocnice. Muž se však vrátil do areálu, kde křikem budil pacienty. Strážníci jej po příjezdu uklidnili a muž opět požádal hlídku o převoz na komunikaci směřující na Bělou pod Bezdězem. Když mu hlídka vyhověla, muž začal projevovat sebevražedné sklony a s tvrzením, že se chce nechat přejet, si opakovaně lehal doprostřed vozovky. Strážníci jej opakovaně z vozovky odtahovali. Mezitím se operační důstojník telefonicky dohodl se službu konající lékařkou Psychiatrické léčebny v Kosmonosích o příjmu dotyčného na jejich oddělení. Celá anabáze s dotyčným skončila ve 3:35 hodin předáním muže na příjem léčebny v Kosmonosích. (zdroj: mb-net.cz)

Okradený běžec : krátká zpráva z iDNES, 6.1.2007

6. ledna 2007 v 21:50 | Fonfus
21:36 - Německý extrémní běžec Robby Clemens, který ve středu zahájil pokus za necelý rok oběhnout svět, byl při přeběhu českého území na Kladně okraden.
,,,skutečně k neuvěření ?! Herzlich willkommen in Tschechei, Herr Clemens !

Učitelství podle Jana Amose Komenského ?

13. listopadu 2006 v 8:17 | Fonfus
Jedna střední ekonomická škola v Litomyšli se potýkala s velmi unikátním problémem. Mnoho dívek začalo používat novou rtěnku zn. AVON a chodily si malovat ústa na WC. To bylo v pořádku, ale po nanesení rtěnky přitiskávaly ústa na zrcadla, nechávajíce tak na něm desítky otisků rtů. Nakonec se ředitelka školy, paní Ing. J.N.odhodlala s tím něco udělat. Svolala postupně všechny dívky na školní záchodky ve 2. patře a setkala se tam s nimi spolu s panem školníkem a uklizečkou. Vysvětlila jim, že jejich rtěnkové otisky způsobují při uklízení velké trápení, neboť pak se musí každý večer zrcadlo náročně čistit. Aby názorně demonstrovala, jak NÁROČNÉ je ono čištění, tak požádala pana školníka, aby s asistencí paní uklizečky jedno zrcadlo umyli tak, jak to dělají každý večer. Školník vzal stěrku na dlouhé násadě, namočil ji v záchodové míse a setřel s ní zrcadlo. Od té doby se na zrcadle neobjevil jediný otisk rtu. Někteří učitelé učí, ale jen někdo je učitel... Převzaté z Učitelských novin č. 26/2006

Co dokáže opilec

2. ledna 2006 v 15:18 | Fonfus
13.12.2005 13:18:20 , iDNES
Opilec neuměl vysvětlit, proč visel dvakrát na lampě
Kuriózní případ řešili v pondělí večer chomutovští strážníci. Dvakrát vyjížděli do ulic k 49letému muži, který visel na lampě. Ani jednou nedokázal vysvětlil, jak se nahoru dostal. "Prý si myslel, že jde stále po rovině a najednou visel," sdělil Vladimír Valenta z tiskového oddělení.
První telefonické oznámení přijali městští policisté v pondělí ve 20:58. "Dostali jsme zprávu, že u restaurace Kovárna visí na lampě veřejného osvětlení nějaký muž," upřesnil Valenta.
Když strážníci dorazili na místo, dotyčný již seděl na zemi a sbíral si věci. "Uvedl, že visel za bundu na držadle na vlajky. Dolů ho sundali kolemjdoucí. Jak se tam dostal, prý netuší. Strážníky ujistil, že se to již nebude opakovat," popsal policista.
Ve 22:56 však zazvonil na služebně městské policie telefon znovu. "Oznamovatel nahlásil, že kdosi opět visí na sloupu na troleje v ulici Vodní," řekl Vladimír Valenta.
Hlídka na místě zjistila, že se jedná o stejného člověka. Tentokrát visel ve výšce asi tři a půl metru nad zemí a ještě hlavou dolů. "Navíc měl nohu zaklíněnou tak, že nešla uvolnit. Museli přijet i hasiči, kteří pod něj dali vozidlo," sdělil pracovník tiskového oddělení.
Muže pak převezli do nemocnice. Jak se podruhé dostal na stožár, nedokázal vysvětlit. "Uvedl, že si toho ani nevšiml. Myslel si prý, že jde stále po rovině a najednou visel," vysvětlil policista.
"K jeho konání pravděpodobně přispěl alkohol. Ještě že nevylezl na sloup s vysokým napětím," dodal Valenta.
 
 

Reklama