Matka příroda je pěkná děvka. (Murphyho 10.zákon)

Jak to vidím já

Jak se dá "legálně" vyjebat s fanouškem fotbalové reprezentace

23. srpna 2011 v 13:49 | Fonfus
Je to jednoduché, byť údajně zcela neúmyslné.
.
Probíhá to asi takto:
.
1. V prosinci si jako zaregistrovaný člen fanklubu fotbalové reprezentace ČR zamluvíte vstupenky na kvalifikační zápas ČR-Španělsko na Letné.
2. Zamluvíte si krásné místo v sektoru H27 (za bránou, uprostřed, nahoře pod střechou) za 680 Kč. Je Vám dokonce nabídnut krásný dárkový voucher pod stromeček.
3. Čekáte na spuštění prodeje lístků na terminále Sazky.
4. Mezitím se Sazka potácí nad propastí bankrotu.
5. Čekáte. Zaplatíte roční polatek 200 Kč za členství ve Fanklubu.
6. V srpnu dostanete informaci, že namísto Sazky budou vstupenky distribuovány přes Ticketportál.
7. A pak také, že se změnily sektory určené pro Fanklub, a......cena vstupenek. A vysvětlení navýšení ceny?
"K této změně došlo z důvodu změny distributora vstupenek. Původně jím byla společnost Sazka a.s.,
se kterou ale vzhledem k jejím problémům, ukončila FAČR spolupráci. Z tohoto důvodu nebylo možné
zrealizovat progresivní systém cenové politiky (tj. čím dříve si objednáte, tím levněji vstupenku pořídíte).
Prodej vstupenek prakticky začíná až v tomto měsíci, což podle původního plánu je poslední časové
pásmo prodeje s nejdražšími vstupenkami."
8. Jako kompenzace je těm, kteří již lístky měli zarezervované, poskytnuta sleva 30%.
9. Objednáváte tedy lístky znova. Sektor H27 již pro Fanklub není, zkoušíte H28, který je pro Fanklub určen.
10. Cena za sedačku v sektoru H28 je 1900 Kč, se slevou 1330 Kč, tedy bezmála dvojnásobek částky, za kterou jste si lístek na toto místo zamluvili v prosinci.
11. Zaskřípete zuby a objednáte lístky do 14.řady za bránu za 735 Kč po slevě.
12. Doufáte, že Španělsko nepřijede s "béčkem".
13. Konec.

Jsem zpět?

7. ledna 2011 v 14:15 | Fonfus
No, nebyl jsem tady dlouho. Pravda pravdoucí. A otázkou zůstává, kdy se sem zase vrátím. Za ten půlrok, který uběhl od voleb, se toho stalo hodně, a hodně mi toho také ukouslo volný čas. Stíhal jsem maximálně sem tam něco krátce písnout na Facebook, ale spousta myšlenek, názorů, zážitků a zajímavostí zůstala nevyřčena, jen uvnitř mě.

Volby dopadly téměř dle mého očekávání. Jen tolik příjemných bonusů jsem nečekal.

1. června 2010 v 23:23 | Fonfus
Podíval jsem se zpátky do komunikace se známými a přáteli, kde jsme společně odhadovali výsledky voleb a sdělovali si své představy. Musím říct, že jsem se docela trefil.

Jaké tedy byly mé tipy?
1. ČSSD sice před ODS vyhraje, ale jen těsně, navíc to bude pro ČSSD Pyrrhovo vítězství.
2. Jednociferný zisk Věcí veřejných by byl zklamáním, očekávám dvojciferný výsledek.
3. Do sněmovny se nedostanou lidovci, zelení, ani Zemanovci.
4. K volbám přijde velká skupina prvovoličů.
5. Výsledek voleb bude nicméně opět patový.
6. Volební účast bude 74%.

Poslední dvě věci jsem tedy netrefil, i když třeba u nás v Kosmonosích volilo přes 68% voličů. Celorepublikový průměr byl ale lehce nad 62%.

A co bych vůbec netipoval, jsou bonusy ve formě odchodů politiků. Paroubek - to byla ta největší třešnička. Mimochodem, to bylo moje největší přání - aby Paroubek zůstal v čele ČSSD až do voleb. Kdyby totiž odešel, tak ČSSD získá mnohem větší procento hlasů. A teď si ještě vzpomeňte, jak v zájmu státu rušil Paroubek podzimní volby, které kdyby se konaly, tak mají oranžové vítězové snad 45% hlasů. Kdo chce kam, pomozme mu tam.

Věřím, že začíná nové éra naší politiky. Změna přišla, je to jen naše zásluha. Heuréka! Nebo mám radši s těmi výkřiky počkat?

Vše špatné je zapomenuto, hoši děkujeme! Jsme stále extraligoví!

20. dubna 2010 v 6:31 | Fonfus
hokej
Včerejší večer se opět zapsal mezi ty nejvýznamnější v historii mladoboleslavského hokeje. V pátém barážovém utkání naši hráči smetli Chomutov doma 5:1 a zachovali si tak extraligovou příslušnost i pro další sezónu. Ačkoliv systém baráže nepovažuji za spravedlivý (poslední tým extraligy by měl automaticky spadnout a přenechat své místo vítězi první ligy), Boleslav se zachránila v extralize zaslouženě. Ještě po třech čtvrtinách soutěže to vypadalo, že minimálně předkolo play-off nás nemine, pak se nahromadila únava a zranění některých hráčů, což v kombinaci s úzkým kádrem vedlo k tragické poslední čtvrtině soutěže a zejména Play-out.

Nemohu vynechat ani "zaručené zvěsti" o opožděných výplatách hráčů a vůbec nepříznivé finanční situaci našeho klubu. Ma každém šprochu je pravdy trochu, a kdyby peníze byly, play-out se nás netýká. Podívejte se na Kometu Brno, které si včasnou záchranu i přes katastrofální první polovinu sotěže doslova zaplatila. Nemyslím tím nekale, jen měla peníze na hráče, kteří byli pro jiné kluby naší ligy drazí, a naplno využívala své znojemské farmy. Prodej klubu (zájemci ze severních Čech by se určitě našli) není prý dle majitele našeho klubu vůbec na místě. Ale nikdy neříkej nikdy. Dokud nebudu sedět v září na našem stadionu na prvním domácím utkání extraligového ročníku 2010/2011, neuvěřím.

Proč dneska nejdu v Boleslavi na hokej

2. dubna 2010 v 16:20 | Fonfus
bkmb
Není to tím, že už je rozhodnuto o tom, že Bolka padá do baráže. Je to tím, že nehodlám platit 120 korun za lístek, protože nejsem škodovák. V Karlových Varech na Play-out snížili vstupné na půlku, mě se stalo to, že jsem dorazil asi o půl hodiny na zápas BK Boleslav-Karlovy Vary (28.3.), a i když uvnitř bylo zhruba 1500 lidí, tedy asi třetina stadionu, …na pokladně mi nechtěli prodat lístek na stání za 85 korun. Ny protest jsem se chystal odejít, oči mé dcery mě požádaly, až ten lístek za 120 koupím. Pak jsem se dozvěděl, že většina lístků na stání se poslala do Škodovky, kde se střílely se slevou. 120 korun je dost peněz, za tak drahé lístky hlediště při té současné bídě nenaplníte. Hokejistům držím palce, vedení klubu vzkazuju, že všichni nemohou pracovat ve firmě největšího sponzora. Do hlediště se vrátím na baráž. Kvůli hráčům.

Také Kosmonosy se staly bílým královstvím. Nádherným, i úděsným zároveň

11. ledna 2010 v 18:27 | Fonfus
Sice až dva týdny po vánočních a novoročních svátcích, ale přesto jsme se i v Kosmonosích dočkali nádherné sněhové nadílky. Rozesmáté děti konečně mohly využít své saně, boby, lyžičky, postavit konečně pořádného sněhuláka, na kterého se těšily celý rok. Psi na vodítkách poskakují v závějích, ti malí šikovně skáčou ve stopách svých pánů. Zapomenuté rozsvícené vánoční stromky na zahradách rodinných domů nás vrací do pohodových dnů konce roku, sněhové vločky milosrdně zakrývají místa, která jinak mnohdy budí pohoršení, pohled na zasněženou zvonici osvětlené Lorety v lidech probouzí pýchu na město, ve kterém žijí.

V kosmonoském kopci v Hradišťské ulici leží uválený a rozježděný sníh. Pitomci na letních gumách co chvíli kopec zablokují. "Vyjíždějte jen v případě nutnosti," zní odevšad. Jako poděkování čekají na ty, kteří skutečně zbytečně auto nevyhrabávají ze sněhu a jdou po svých na autobus, většinou těžké chvíle chůze po "chodnících", které se staly obětí sněhových radlic a pluhů. Auta mají přeci jenom přednost. Tedy ta, která neuvízla za sněhovými mantinely na parkovištích a podél silnic. Většina z řidičů však alespoň ctí pravidla bezpečné jízdy. Menšina však ani teď ne. Boží mlýny snad melou; jen aby nesemlely i chodce, kteří chtě-nechtě musí také po silnici. Město se hemží lidmi v oranžových vestách, kteří mají v ruce hrabla a lopaty. Dělají, co mohou. Jejich boj je však už předem prohraný. A oni to vědí. Nezáleží na tom, jestli v Boleslavi, Kolíně, Praze, v Kosmonosích. Desítky majitelů kosmonoských domů jim bez remcání pomáhají, Kubera-nekubera. Desítky ostatních majitelů domů si libují, že už kolem svého domu nemusí ani hrábnout. Bude tedy čas nadávat silničářům, úřadu, oblačnosti nad hlavou, prezidentovi. Na protažených chodnících a cestách se opět objevují psí lejna různých velikostí. V té bílé kráse nyní působí stokrát odpudivěji, než normálně.

Ve srovnání federálních moderátorských es je Leoš Mareš tím horším

16. prosince 2009 v 0:07 | Fonfus
Někomu Leoš Mareš sedí, někomu méně. Troufám si ale tvrdit, že je stále komerčně největším a nejznámějším moderátorským esem v Česku. Snad i proto nebylo pochyb, že to bude právě on, kdo bude spoluuvádět letošní Česko-slovenskou superstar. S tímto formátem měl již vlastní zkušenost, všichni jsme věděli, že pořadem Česko hledá superstar onehdá prošel bez problémů.

Jenže teď mu osud, či spíše režisér, přihrál velmi schopnou sparingpartnerku. Slovenskou moderátorskou hvězdu Adélu Banášovou. A ouha, Leoš není král. Leoš je místy až trapný a v pohotovosti a vtipnosti se Adéle prostě nevyrovná. A ač to zachraňuje různými vtipy a rádoby vtipnými narážkami, zavánějícími často sexismem, na Adélu prostě nemá.

Bulvární čtnáctideník Ventil je dobrý leda tak na podpal

15. prosince 2009 v 23:28 | Fonfus
Bulvární Ventil, který je distribuován zdarma v Ml.Boleslavi a okolí v nákladu 15000 výtisků, nabízí čtenářům nebetyčnou hrůzu.

Oranžová barva (v tištěné podobě, na internetu se drží barvy červené)jasně značí, kdo za touto tiskovinou stojí. Je to v podstatě politický čtrnáctideník pana Povšíka nebo jeho věrných přisluhovačů, kteří se však marně (pravděpodobně vlivem nedostatku financí) snaží konkurovat Rathovým celostránkám v celostátních denících. A jelikož by tuto "lest" čtenáři brzy prohlédli, nabízí Ventil "místní bulvár" nebo fotky čtenářů. Bože, to je do očí bijící trapnost.

Schválně, kolik lidí si všimlo v editorialu těchto "bulvárních novin zdarma" poznámky "Některé články mohou být bulvárního charakteru a mohou být smyšlené" ?

Jednu vlastnost bych však na tomto "bulváru" shledal vcelku užitečnou: na podpal do kamen se hodí. Ale zadek bych si s ním neutřel.

Kácet stromy podél cest kvůli snížení počtu nehod? A co takhle vypustit na zimu Lipno?

30. března 2009 v 13:02 | Fonfus
My Češi jsme koumáci. Ve které jiné zemi by totiž vymysleli tak jednoduchý a zároveň geniální způsob, jak snížit počet mrtvých a zraněných na silnicích? Jinde na to prostě nemají!
Oč jde? Nějaká "vtipná" policejní statistika říká, že za vysokým procentem dopravních nehod stojí stromořadí kolem silnic. A jak by se dalo toto vysoké procento nehod snížit? Prevencí? Omezením rychlosti? Tvrdším postihem původců nehod? Ale kdeže.
Nenechme se vysmát. Co na tom, že spousta řidičů jezdí jako hovada a bezmozci, spoléhají na svá auta a vyplavují si adrenalin tím, jak do cíle po riskantní jízděm kdy ohrožují zejména ostatní řidiče, dojedou o minutu dříve. Stromy za to mohou! Stromy překáží u silnic, a chudáci řidiči do nich pak bohužel vráží, často je to náraz poslední. Stromy pryč! Stromy pryč! Stromy pryč!

Jak oči chtěly ještě více hokeje a pak se nemohly dívat na fotbal

30. března 2009 v 13:01 | Fonfus
Sport umí být krásný. U aktivního je to jasné, proto se přeci provozuje. Pasivní, tedy ten, který sledujeme
přímo na sportovišti nebo v televizi, přináší navíc ještě pocity, kdy vám po těle běhá mráz a chlupy se ježí, přejete si, aby ten zápas nikdy neskončil, nebo naopak - proboha, už to pískni.
Víkend plný sportu v televizi nám toto nabídl. Jednou mi jezdil mráz po zádech na tou krásou, to když se v pátek proti sobě postavily hokejové týmy Slavie a Plzně. Chlupy se mi pak ježily hrůzou v sobotu večer, když jsem - a zpětně vůbec nevím, proč jsem ten fotbal vlastně pustil - sledoval kvalifikační zápas Slovinsko-Česko.

Pád vlády v této době byl nezodpovědným počinem

30. března 2009 v 12:59 | Fonfus
Podle toho, jak se Jiří Paroubek hrne-nehrne do vlády lze vydedukovat, že pád vlády překvapil i jeho a jeho oranžové nohsledy. Možná to mělo být jenom takové bububu, aby celá Evropa viděla, že opozice je v Česku silná, nicméně celá věc se mu tak trochu vymkla z rukou.
Díky třem postavám, které hlasování pojaly jako pomstu za odsunutí od koryt, a díky postavě poslance Schwippela, o jehož pravých pohnutkách pro návrh hlasovat pro vyjádření nedůvěře vládě se stále spekuluje.
Vyjádření nedůvěry vládě a její pád určitě nejsou v Evropě ničím neobvyklým. Neobvyklé je však načasování tohoto kroku - uprostřed předsednictví Evropské unii, v době, kdy se dolaďují kroky vedoucí k minimalizaci následků současné hospodářské krize, se opozice zachovala jako nezodpovědná skupina po moci bažících lidí. Chtějí ale opravdu moc, právě teď? Odpověď je jasná: NE. Převzít v této chvíli vedení státu je cesta do pekel, proto se socani snaží vyvarovat jakéhokoli podílu na své vládě před volbami. Účast ve velké koalici by je mohla i za pár měsíců, které snad do voleb zbývají, zdiskreditovat u voličů a ubrat procenta hlasů, které by pak mohly chybět.

Taky čekáte ve frontě s nataženou rukou ,pane Svobodo?

1. března 2009 v 12:44 | Fonfus
Máme svobodu slova, sice už ne takovou, jako v devadesátých letech, ale je fajn, že každý může národu sdělit svůj názor. A to několika možnými způsoby. Vždyť i tento blog vznikl hlavně proto, abych se mohl svěřit čtenářům se svým pohledem na věci kolem nás....

Jednou ze čtenářsky nejatraktivnějších novinových rubrik jsou komentáře, a speciálně pak názory čtenářů. Nepochybuji o tom, že právě tyto jsou editory velice pečlivě vybírány.

Jeden takový skvost z MF Dnes Vám nabízím vpravo. Jistě, budou mezi Vámi i tací, kteří by se pod to hned podepsali. Ale věřím, že drtivá většina návštěvníků těchto stránek žije podle hesla "Jaký si to uděláš, takový to máš" či "Každý svého štěstí strůjcem".

Můj názor je již dlouho neměnný - stát by se měl z daní postarat o nemocné, handicapované a staré občany. No a pak o ty, kteří chtějí pracovat, ale ne vlastní vinou přišli o práci, a kteří dělají vše proto, aby ji co nejdříve zase získali. Všichni ostatní, kdo mají zdravé ruce a IQ aspoň těsně nad nulou, by si měli vydělávat prací a nespoléhat na to, že až budou u moci ti, kteří smýšlí jako pan Svoboda z Prahy - jen natáhnou ruce a penízky z našich daní se posypou. Jasně, je to věčný boj mezi levicí a pravicí. Levice se chce o všechny postarat, všem se zavděčit, a to samozřejmě tak, že rozdává, a většinou tedy i musí zvyšovat daně. Pravice nechává lidi, aby si žili tak, jak si zaslouží, a jak sami chtějí.

Už se na Vás vaří voda, pane řidiči

8. ledna 2009 v 23:39 | Fonfus
Hromadnou autobusovou dopravu cíleně nevyhledávám, ale ani ji neignoruji. Prostě sem tam ji použiji, a jelikož to není v době dopravních špiček, tak i docela rád. Použít hromadnou dopravu se mi, vlastně nám, hodilo i ono úterní odpoledne, kdy v kalendáři stálo datum 30.prosince.

Týden 38/2008 mýma očima

1. října 2008 v 6:11 | Fonfus
Pink Floyd již nikdy společně nezahrají
Lidé mají sny, a věří, že s troškou štěstí, a budou-li si něco hodně přát, se jejich přání a sny mohou splnit. Jedním z mých snů vždycky bylo vidět naživo Pink Floyd v původní sestavě, tedy i s Rogerem Watersem. Určitá jiskřička naděje zablikala v roce 2005. kdy se všichni čtyři muzikanti sešli na jednom pódiu v rámci koncertu Live Aid, postupem času však tato jiskřička pomalu zhasínala, a teď zhasla úplně. Důvodem nicméně není nechopnost pánů Gilmoura a Waterse zahrabat jednou provždy válečnou sekeru a potěšit fanoušky, ale mnohem smutnější událost: ve věku 65 let zemřel člen kapely, klávesista Richard Wright. Podle oficiálních zpáv podlehl po krátkém boji rakovině. Je mi smutno - ale mám CD a DVD, a tudíž budou všichni Pink Floydi navždycky se mnou.
Ne na stadionu, ale v obýváku určitě.

Týden 37/2008 mýma očima

23. září 2008 v 21:19 | Fonfus
Hokejisté BK Boleslav zatím tahají za o jeden gól kratší konec provazu
Chtěl bych vidět, jaký kurz by vypsaly sázkové kanceláře na pravděpodobnost, že nějaký hokejový tým prohraje čtyři zápasy za sebou o jeden jediný gól. Že je to nemožné? Sotva, zeptejte se hokejistů BK Mladá Boleslav. Na Vítkovice, Plzeň, Slavii a Kladno nestačili shodně o jeden jediný gól, ačkoli herně ani střelecky nebyli horší! Například Kadno přestříleli 42:17! Důležité je vytrvat a věřit, že sportovní štěstíčko svou tvář natočí tím správným směrem.
Kromě hokejistů prohráli i boleslavští diváci. Opět zejména díky faktu, že 90% permanentek skoupila Škoda Auto, resp.odboráři, kteří je rozprodali svým ovečkám bezmála za poloviční, než normální cenu, nebylo hlediště ani zdaleka plné. A to ani při historické extraligové premiéře proti Plzni. Ono když víte, že náklady vydané za permanentku se vám vrátí už při návštěvě 15 západů z 26, tak vás toho moc nemotivuje chodit pravidelně. Je mi z toho smutno, ale je to takový boleslavský kolorit. Stejně jako odhad návštěvníků v hale, který většinou přináší fanouškům nechtěné pobavení. Kdo chodíte na hokej často, tak jistě víte, o čem mluvím…

Týden 36/2008 mýma očima

8. září 2008 v 23:02 | Fonfus
Tak jsem se rozhodl, že týden po týdnu krátce shrnu a okomentuju to, co co mě zaujalo v uplynulém týdnu. Sice televizi moc nesleduju, noviny čtu jenom čtvrteční a to celý týden, na internet v práci radši taky moc nelezu, ale přesto mi něco zůstalo na mysli. Takže začínám…a uvidíme, jak dlouho to bude pravidelné.

VZKAZ panu Davidu RATHOVI, kandidátovi ČSSD na hejtmana Středočeského kraje

16. července 2008 v 9:23 | Fonfus
Vážený pane Rathe,
stane-li se na podzim tak neuvěřitelná věc, že procento Vaší demagogií zblbých voličů bude tak vysoké, že se nakonec - také shodou dalších možných i nemožných náhod a okolností- dostanete až do křesla hejtmana našeho Středočeského kraje, začnu přemýšlet o změně trvalého bydliště tak, abyste neměl šanci sáhnout si - a to ani obrazně - na peníze, které zaplatím na daních, a které propadnou až k rukám Vašich úředníků.

Jsem blb, pane Štěchu (červnová stávka mýma očima)

10. července 2008 v 9:53 | Fonfus
A podle Vašeho vyjádření i mnozí další, kteří jsou přesvědčeni o tom, že stávka, která před dvěma týdny "ochromila" republiku, byla stávkou politickou. Ale jistěže jo, tedy až na ojedinělé případy, kdy stávkující skutečně věděli, za co, vlastně spíše proti čemu protestovali.
Stávku - údajně proti vládním reformám - vedly odbory. Mám v nich trochu zmatek, přijde mi, že těch odborových svazů a sdružení je spousta, což s sebou také přináší více odborářských korýtek, samozřejmě. Odborům se nelíbí reformní balíčky (podle některých "škrtforma"), oddalování odchodu do důchodu, snižování daní pro "bohaté" apod. Přitom ruku na srdce : kdo se dneska má výrazněji hůře, než se měl za vlády socialistů ? To, že více lidí brečí ještě neznamená, že se mají špatně.

Zmůže se boleslavský fotbalový fanoušek jen na sprosté nadávky adresované hostujícím hráčům ?

2. dubna 2008 v 8:10 | Fonfus
Bohužel to vypadá, že ano. I v době nevalných fotbalových výsledků, a zejména výkonů, je boleslavský fanoušek schopen přijít na stadion (plusový bod), fandit svému týmu (plusový bod), doufat, že bude líp (plusový bod). Kotel se snaží, co může, zatracení našeho týmu je (zatím) v nedohlednu (i když, čím dál častěji kolem sebe slyším, že příští rok si už dotyčný permici nekoupí, že si radši koupí hokejovou, tam není smrad z cigaret (souhlas), není tam zima (souhlas) a hlavně je na co koukat (převážně souhlas).

X-faktor : Medvědí služba Romů Romům

4. března 2008 v 22:47 | Fonfus
Jen krátce : jsem proti jakékoli diskriminaci. Nesnáším házení lidí do stejného pytle. Tudíž se mi příčí tvrdit, že Romové jsou všichni stejní, rozuměj stejně špatní. Není tomu tak. Oproti majoritní většině to mají těžší, o tom snad není sporu. Musí všechno dělat dobře, či ještě lépe, aby byli bráni vážně a vydobili si patřičný respekt. Mnohým se daří mýty o "nepřizpůsobivosti" vyvracet. Svými činy, svou prací, svým vystupováním.
Mnozí Romové však svým soukmenovcům pomáhají k tomu, aby ten těžko vydobytý respekt opět ztratili. Ukázkou budiž dvě - navlas stejné scény - z castingů soutěže televize Nova X-faktor. Dva Romové neprošli přes porotu do druhého kola soutěže a celá rodina se vydala k porotě protestovat a orodovat za svého bližního. Potud dobře, drží spolu, jeden za všechny, všichni za jednoho (mnozí bychom mohli závidět). Ale shodnými slovy vypadnuvších o tom, že nepostoupili proto, že jsou Romové, mě tito nadzvedli a všechna má přesvědčení o tom, že to nemají v naší společnosti lehké, opět odpluly.
Bohužel, Romové si tímto vystupováním přinášejí sami sobě službu vpravdě medvědí. Sorry to say
 
 

Reklama