Matka příroda je pěkná děvka. (Murphyho 10.zákon)

Fotbálek

S čím hospodaří české fotbalové kluby

9. března 2010 v 0:49 | Fonfus
Podívejte se na přehled rozpočtů jednotlivých klubů fotbalové Gambrinus ligy pro sezónu 2009/2010. A pak se podívejte na aktuální tabulku. Není něco, zejména v Mladé Boleslavi špatně?

SK Slavia Praha
Rozpočet na sezonu: kolem 400 mil. Kč
hlavní sponzoři: Travel Service (letecká společnost), Canaria Travel (cestovní kancelář)

AC Sparta Praha
Rozpočet na sezonu: kolem 300 mil. Kč
hlavní sponzoři: Fortuna (sázková firma), Generali (pojišťovnictví), Nike (výrobce sportovního vybavení), Ringier (vydavatelství)

Vedení FK Mladá Boleslav si zaslouží jedničku. Podtrženou!

15. srpna 2008 v 22:52 | Fonfus
Někdy na jaře jsem si na jiném místě tohoto webu povzdechl, jak moc bych si přál být na Městském fotbalovém stadionu v Mladé Boleslavi jako věrný fanoušek týmu "rozmazlován".
A vida. Po příchodu pana Svěceného do managementu klubu se začaly dít věci. Co mě potěšilo nejvíce a zavdalo tak příčinu mého oslavného nadpisu ?
1. Nekuřácké tribuny. ZAPLAŤPÁNBŮH! To, co je jinde ve světě normální a přirozené, a co je v Česku často vnímáno jako diskriminace chudáků kuřáků, už platí i v Mladé Boleslavi. Hned první domácí zápas se Zlínem (1:0, gól Papadopoulos) pak ukázal, že to bylo nejlepší možné rozhodnutí. Bez přehánění - byl to úplně jiný zážitek! Blahopřeji k té odvaze a děkuji.
2. Nové dresy. Docela jsem se v průběhu léta ušklíbal nad tím, jak sebevědomě klub hlásil, že Bolka bude mít nejhezčí dresy v lize. A hle - opravdu má. Jsou krásné, myslím tedy ty domácí, "argentinské", a je téměř jisté, že ještě v průběhu podzimu budu jedním z jeho hrdých majitelů.

Na devatenáctky se v Mladé Boleslavi dívalo moc pěkně (EURO2008 U19, červenec 2008)

27. července 2008 v 22:34 | Fonfus
V Mladé Boleslavi se v rámci Mistrovství Evropy hráčů do 19-ti let konala tři utkání, z toho dva za účasti domácích reprezentantů. A i přesto, že obě utkání skončila nezdarem českých barev, bylo se na co dívat.
První utkání v Boleslavi hrané - Itálie-Řecko - nepřineslo nikterak krásný fotbal; Italové byli v první půli trapní, Řekové lepší a aktivnější, ve druhé půli 1400 diváků (asi včetně realizačních týmů a náhradníků na lavičkách) vidělo jalový tlak Italů, Řekové hrozili z brejků (trefili dokonce tyč italské branky), ale asi zasloužený bod Italové urvali minutu před koncem z nespravedlivé penalty. Kde by mě napadlo, že sleduji budoucího finalistu turnaje.

V Mladé Boleslavi se budou hrát tři zápasy Mistrovství Evropy U19 ve fotbale !

10. července 2008 v 11:13 | Fonfus
Pravděpodobně mizerná propagace způsobila, že tato informace není zrovna moc rozšířená. V Mladé Boleslavi se budou v rámci mistrovství Evropy devatenáctek hrát tři zápasy :
Pondělí 14.7.2008 19:30 Řecko - Itálie
Neděle 20.7.2008 18:00 Česko - Itálie
Středa 23.7.2008 20:15 Semifinále
Dalšími hracími městy jsou Liberec, Jablonec, Praha (Žižkov) a Příbram.
Potkáme se v hledišti ? Doufám, že ano.

Neuvěřitelná proměna boleslavských fotbalistů je nejlepší pozvánkou na zápas proti Slavii

9. května 2008 v 9:36 | Fonfus
Dlouho jsem na těchto stránkách nepsal o výkonech mladoboleslavských fotbalistů, ačkoli jsem tolikrát chtěl...ale jak šel čas, měnily se v mé hlavě i možné nadpisy článků : "Bolka na dně", "Bolka jako na houpačce", "Co přinese týmu Stanner"....a vidíte - kdo si počká, ten se dočká. Dnešní titulek říká všechno.
Poté, co od týmu po vysoké porážce od Sparty odešel trenér Ščasný, ukořistil nový trenér Karel Stanner bod na Bohemce, pak sice jeho tým podlehl doma Brnu, ale pak začala šňůra pěti zápasů bez ztráty body, z toho tří venku ! Vše začal televizní přenos zápasu s Ostravou; konečně se v Boleslavi objevil "Uhrinův duch" (mimochodem sám Dušan Uhrin ml. seděl v hledišti).
Na fotbal se od té doby zase konečně dá koukat, i hráči vypadají spokojenější a uvolněnější...jen škoda, že to nepřišlo o "ždibínek" dříve.

Tři body zůstaly doma, a to se počítá…(FKMB - Č.Budějovice 2:1)

2. března 2008 v 22:15 | Fonfus
Ani dnes jsem nechyběl v hledišti Městského stadionu v Mladé Boleslavi na Gambrinus lize. Do města automobilů přijely České Budějovice, pod vedení tatarákového kouče Františka Straky. Utkali se tak sousedé ze středu prvoligové tabulky.
Domácí na jižany vlétli, a výsledkem sympatického úvodu byl gól již ve 4.minutě, navíc po pěkné akci domácích. V první půli se z černých mraků chvílemi ukázal fotbal, a nezměnil to ani vyrovnávací gól hostů, po špatné hlavičce Rajnocha /který jinak 9 z 10 hlaviček vyhrává/ hosté vyrovnali vlastně z první střely na branku. Naštěstí trval nerozhodný stav jen asi 6 minut : po pěkném uvolnění Hodúrem přidal druhý domácí gól Řezníček, dnes střelec obou domácích gólů. Po Řezníčkově vystřídání úderná síla zmizela, Sedláček na to neměl a tak za domácí hrozil zejména skvělý Poláček (sršící sebevědomím).
V druhé půlce už se toho moc pěkného neudálo. Hrálo se mezi šestnáctkami, hrálo se tvrdě, zejména hosté více leželi na trávníku, než hráli, byla to zkrátka kopaná, a slovy jednoho z fanoušků "holomajzna". Hlavní ale je, že jsme poprvé od konce září doma naplno zabodovali. A snad byl dnešní první poločas příslibem do dalších zápasů. Za týden jedeme do Mostu a týden poté přijede do Boleslavi Sparta.
Vypadá to, že FK Mladá Boleslav úspěšně odplouvá ze sestupových vod. BOLKA DO TOHO !

Bude hrát na jaře FK Ml.Boleslav o poháry, nebo o udržení ?

20. února 2008 v 21:55 | Fonfus
Přes čtyři tisícovky fanoušků byly v mrazivém nedělním podvečeru zvědavy na výkon týmu FK Mladá Boleslav, týmu, který loni skončil v lize třetí, ale který přezimoval v této sezóně na nelichotivé 10.příčce. Realizační tým i hráči během zimy shodně prohlašovali, že pohárová Evropa není ani v této sezóně daleko, a že to (správně!) nevzdávají.
V neděli však přišel políček. Do Bolky přijel tým Jablonce, který měl být - vzhledem ke svému postavení v tabulce a hlavně pak vzhledem k dlouhodobé střelecké nemohoucnosti - zárukou jasných tří bodů pro domácí. Začátek vypadal, že se tato slova potvrdí : aktivní Kalina si z levé strany došel pro penaltu, kterou nejlépe střílející stoper ligy Honza Rajnoch s přehledem proměnil. Jenže Bolku to nenakoplo. Jablonec, který se přes zimu zbavil neperspektivních hráčů a vsadil na mládí, byl mnohem fotbalovější a bojovnější, což mu na žalostně hrající Boleslav bohatě stačilo. Bolka si nedokázala přihrát, u většiny míčů byli její hráči později, a tak vyrovnání viselo doslova ve vzduchu.
Nový impulz vnesl do hry Radim Holub, který vystřídal absolutně tragického Mendyho (proboha, proč ho Ščasný stáhl až v 68.minutě ? - po tomto výkonu by měl jít do juniorky), který však sám na všechno nestačil. A tak čerstvý Necid pohodlně využil od břevna odraženého míče a vyrovnal.
Bod byl nakonec zlatý pro Boleslav; v závěru sice skvělou hlavičku Holuba famózně vyškrábl Špit, ale největší šanci rozhodnout zahodil opět Necid, který sám před gólmanem zamířil vedle.
Co bude dál ? Boleslav naposledy vyhrála doma 30.září loňského roku, tři týdny po angažování trenéra Ščasného. Ten by angažován zejména proto, aby zlepšil herní projev týmu. Na hru týmu se však od té doby nedá dívat. Nevím, co je za tím - jestli nedostatek nebo nadbytek sebevědomí, fyzička, chybějící technická dovednost nebo přehled, nicméně pouze bojovnost u některých hráčů nemůže stačit na jiné, než aktuální postavení v tabulce.
Nyní jede Boleslav na Kladno a příští víkend má doma Budějky. Nezískáme-li šest bodů, s poháry nebo aspoň první pětkou je amen. Nezískáme-li aspoň tři body, bude si muset vedení klubu a početná fanouškovská obec přiznat jediné : Boleslav bude hrát tento rok o udržení.
PS: Jediným okamžikem k zapamatování byla "bezprecedentní" trefa šťastného diváka, který o poločasové přestávce bravurně hned napoprvé trefil jeden z otvorů v brance a vyhrál dres Marka Matějovského z anglického Readingu !

Good luck, Marku Matějovský !

8. ledna 2008 v 22:18 | Fonfus
Marku,
chtěl bych Ti jen krátce sdělit, že ačkoliv jsem na Tobě na podzim často nenechal nitku suchou, budeš mi a dalším fanouškům neuvěřitelně chybět. Že budeš chybět spoluhráčům, to je jasné, ale věz, že jsme Tě měli moc rádi a většinou jsi nám rozdával radost (když jsi tedy nekopal penaltu, ha ha :-)
Bude se nám stýskat po Tvých přihrávkách, kdy nezbývalo než udělat obdivuhodné WOW a zatleskat.
Věřím, že se i v Readingu staneš miláčkem publika, budeš rozdávat radost a sám budeš nadevše spokojený. Ať je spokojená i Tvoje rodina, ať si zahraješ na EURO 2008 a ať jsi zdravý !
Normálně bych napsal zlom vaz, ale v rámci jazykového vzdělávání píšu :
Good luck and thanks for everything you've done for FKMB so far. See you later !
Fonfus

FK Mladá Boleslav : Jen zázrak může napravit zpackaný podzim

20. prosince 2007 v 21:44 | Fonfus
Právě probíhá první poločas posledního vystoupení FK Mladá Boleslav v podzimní pohárové Evropě. Chce-li hrát Evropu i na jaře, musí dnes ve Fiorentině vyhrát. Po porážce s Villarrealem a vítězství na hřišti švédského Elfsborgu hrála před 14 dny doma s AEK Atény, v jehož sestavě se jako hlavní hvězda objevil brazilský míčový kouzelník Rivaldo. Boleslav zase doma prohrála (na podzim nic nového), i když se vztyčenou hlavou. Celý zápas dřela, opět zapla své turbo motory v poslední čtvrthodině, ale kromě tyče, břevna a zákroku brankáře hostí tento tlak nic nepřinesl. Přesto nešlo domácím nic vytknout; snad jen kromě Matějovského za to, že se nechal tak hloupě vyloučit a dnes nemůže nastoupit
Boleslavi se podzim - zejména v lize - nikterak zvlášť nepovedl. Z domácí tvrzi se stal cedník, odkud si kromě Bohemky každý odvezl nějaký ten bod. Desáté místo mluví za vše, i když to tak úplně nené pravda. Snad kromě zápasu v Plzni Bolka nikdy vyloženě nezklamala. Nicméně kombinace ztráty formy, chybějícího sportovního štěstí a časté chyby rozhodčích nás připravila o hezkých pár bodů navíc.
A tak dnes máme jedinou šanci, jak zařídit, aby se o letošním boleslavském ligovém podzimu nemluvilo jen jako o zpackaném období : vyhrát na půdě špičkového týmu italské ligy AC Fiorentina. Naděje stále žije : i když se právě zmenšila. Italové proměnili penaltu a těsně před koncem poločasu vedou 1:0.
PS: Konec psaní, jdu fandit; i když namísto televize jen u internetu a za chvíli i u Radiožurnálu.
(Díky Ti, Oto Černý. I za to, že dnes v BBS před zprávami byla o tomto zápase tak obsáhlá reportáž J). Pro neznalé - o tomto zápasu tam na rozdíl od Novy nepadlo ani jedno slovo. Ani jedno…

Ve středu nás v Boleslavi čeká velký fotbalový večer

4. prosince 2007 v 21:24 | Fonfus
FK Mladá Boleslav se sice v tabulce Gambrinus ligy potácí kolem desátého místa, ale v posledních třech utkáních se jí docela dařilo. Nejprve uhrála bod s druhými Teplicemi za remízu 1:1, kdy ale byla po většinu zápasu lepším týmem, ale po šancích Fenina mohla také paradoxně jasně prohrát. Poté hrála 2.zápas základní skupiny Poháru UEFA na hřišti švédského týmu Elfsborg, kde po prohranémpoločase (a navíc Pižanovským zlikvidované penaltě) nečekaně vyhrála 3:1. Snad poprvé se letos do prostoru branky trefil kdysi obávaný střelec Voříšek (snad již to prokletí zlomil), trefili se ještě Mendy a Táborský. V neděli večer pak Bolka uhrála bod na Slavii, na hřišti vedoucího týmu ligy.
Ten nejvěrší svátek nás ale čeká ve středu večer, kdy ve 20:45 vyběhnou naši kluci v bílých dresech na domácím trávníku proti týmu AEK Atény, jehož dres obléká mimo jiné Brazilec Rivaldo. Důležité je, že povede-li se Bolce vyhrát, probojuje se zcela jistě do jarních bojů Poháru UEFA ! Remíza stále drží naději, ale vše pak bude záležet na posledním utkání skupiny, které se hraje 20.prosince ve Florencii, na hřišti týmu AC Fiorentina.
Už teď se středečního večera nemohu dočkat a věřím, že podobně jsou na tom i ostatní fanoušci FK Mladá Boleslav. Naši útočníci již své střelecké prokletí ve Švédsku prolomili, nyní ještě musíme prolomit prokletí domácího hřiště, kde jsme naposledy vyhráli v září proti Bohemce.
Přijďte i vy povzbudit náš tým, může to být neuvěřitelně krásný večer….

Dopis Luboši Peckovi do Cách

4. prosince 2007 v 21:00 | Fonfus
3.12.07 , Dachau
Ahoj Luboši,
tak jsem právě na hotelovém pokoji v Dachau dokoukal zápas Tvého mužstva s Mainz. V hustém dešti jste prohráli 0:3, to asi svědčí o všem. Tebe trenér poslal na déšť v 78.minutě. Sice jsi běhal, ale míče ses dotkl tuším dvakrát, z toho jednou úspěšně. Ani nevíš, jak moc je mi líto, že nehraješ v základu a že Ti to tam nějak extra nepadá; v Boleslavi teď hrozně chybíš. Kluci sice dali tři góly ve Švedsku, ale jinak je to v útoku trága. Většinu týmů přehrajeme, ale vpředu jsme jaloví. Snad každému fanouškovi letos prolétlo v každém zápase hlavou pomyšlení, co by bylo, kdybys tady byl. Tvůj tah na branku, Tvá bojovnost, zarputilost i nenapodobitelná schopnost být tam, kde se něco děje, to vše Bolce hrozně chybí.
I Kysi je bez Tebe poloviční, o Matějovi ani nemluvím. Můžeme si Tě z toho hostování vykoupit ? Péco, vrať se…

Tápání FK Mladá Boleslav : Co se děje ?

18. listopadu 2007 v 21:56 | Fonfus
Od nečekaného vítězství FK Mladá Boleslav v Brně se týmu drží mizérie. Snad kromě šedesáti minut v Ostravě a pěti minut proti Villarrealu v Poháru UEFA. Proti Zlínu to prý (chyběl jsem) byla jen obrovská smůla a střelecká nemohoucnost, v Plzni to prý bylo tragické i herně.
Po nadějném zlepšení v tabulce Gambrinus ligy - spojeným s příchodem trenéra Ščasného - se tým v tabulce pohybuje směrem dolů, a paradoxně má teď blíže k sestupovým příčkám, než ke špičce tabulky.
Co se bude dít dále ? Dle zraněného brankáře Millera je plán získat z následujících tří zápasů šest bodů; pak by - společně s případným postupem v Poháru UEFA - nebyl letošní podzim hodnocen jako neúspěšný. Jenže - čekají nás doma Teplice (nyní druhé), pak na Strahově Slavia (jasný lídr) a
poté doma Olomouc. Nezbývá, než doufat, že se nyní, během reprezentační pauzy, dá tým do kupy a jednotliví hráči najdou loňskou formu - zatím to nějak nešlape.
Krátce o pohárovém utkání se španělskýk týmem FC Villarreal : byla to hra kočky s myší. Našim hráčům nelze upřít bojovnost a snahu, ale na třetí tým španělské ligy je toto strašně málo. Výsledek 1:2 je velice lichotivý, remíza by pak byla ke španělskému týmu nespravedlivá. O možném postupu FK MB se bude rozhodovat jinde; ale to už bylo jasné předem. A ještě něco : moc mě mrzí 1000 volných sedaček na tomto pohárovém utkání. O příčině tohoto stavu tentokrát polemizovat nebudu.
Přesto u mě i nadále platí : Mladá Boleslav - DO TOHO !

Hledá se střelec (FK MB - Liberec 0:2)

22. října 2007 v 22:03 | Fonfus
Pár stupňů nad nulou, natěšení fanoušci, přijíždí posledmní tým tabulky, ale s novým trenérem, což bývá často impulzem ke zlepšení, Bolka snad taky s formou, kompletní sestava, spousta lidí sice zůstala doma u televize (nakonec jsem jim trošku záviděl), ale ta atmosféra je stejně úžasná, domácí nejdříve tlačí, pak přišla jalová půlhodina, těsně před půlkou (prý vymyšlená) penalta, přišlo dejavu, na stejnou bránu kopal Matěj proti Liberci v květnu a nedal, nedal ani dnes, půlka 0:0, víra v lepší druhou půlku, jenže uteklo šest minut, brejk, 0:1, rozpaky, ale stále ještě víra, jenže roh, hlavička Nezmara, 0:2 a víra zamrzá, Bolka se snaží, ale žádný tlak nepřichází, pár individuálních průniků, ale nic z toho, Zlámal se v liberecké bráně moc nezapotil, nepřesný rozhodčí nastavuje 4 minuty ( proč, proboha, chceme jít domů), není na co koukat, snad jen na parádní střelu Šinglára a zákrok Millera, konec, rozpaky, navíc za týden na Baníku, kdo bude dávat góly, otázek je spousta, ale je to jenom sport, o nic nejde, takže zase za dva týdny se sejdeme na promrzlém stadionu, co říkáte....

Češi vyloupili Mnichov a postupují na EURO 2008. Navíc boleslavák Matějovský dal góóóóóól !!!

19. října 2007 v 10:14 | Fonfus
Byl to neuvěřitelný večer. Jasně, dnes je dost lidí, kteří tvrdí, že našim věřili už před zápasem. Ale kdo jim věřil doopravdy ? Já se přiznám, že nikoliv. Za úspěch jsem před zápasem považoval i čestnou porážku o gól.
Skutečnost (vítězství 0:3) byla pak nejen pro mne neuvěřitelným zážitkem. Bravurní výkon celého týmu, týmových nováčků, skvělá taktika, to vše vyústilo ve fakt, že Němci byli úplně vedle. Kromě dvou Kuranyiho hlaviček nepředvedli zhola nic, jejich akce končili povětšinou uprostřed naší půlky hřiště.
Poslední čtvrthodina, to už byla exhibice; kdo kdy naposledy viděl takto neškodné majitele bronzu z mistroství světa ? Němci nehráli nic ; my jsme jim to totiž nedovolili.
Již dva zápasy před koncem kvalifikace tak patříme mezi první postupující. O tom návštěvníky informoval v češtině i místní hlasatel - mimochodem jeho hlášení, které bylo přes ruchové mikrofony skvěle slyšet i v televizi, patřilo spolu se zpěvem národní hymny v podání šesti tisíc českých fanoušků k dalším vrcholům tohoto - po dlouhé době - povedeného večera.
Na trenéra Brücknera i celý tým se letos snášela tvrdá kritika - nejen od médií, ale i od fanoušků, včetně mě. Ale jsem přesvědčen o tom, že kritika to byla oprávněná - a pak také přinesla své ovoce. Minimálně v tom, že včera bylo na trávníku až pět hráčů z naší ligy. Před rokem fakt absolutně nepřestavitelný.
Navíc - ani jeden z těchto hráčů nezklamal. Naopak. Minimálně Matějovský a Pospěch patřili k nejlepším hráčům týmu.
Navíc Marek Matějovský dal (kromě tyčky) i góóóól ! Proč to tak zdůrazňuji ? Jednak proto, že jsem fanoušek Boleslavi, druhak proto, že Marek kroutí už druhou ligovou sezónu bez vstřeleného gólu, a pamatuji-li si dobře, naposledy skóroval (vyjma příprav) loni v srpnu proti Valerenze Oslo. Takže veliký večer i pro něj a všechny jeho fanoušky. Navíc byl Marek ve všech hodnoceních mezi třemi nejlepšími hráči týmu (většinou spolu s Kollerem a Plašilem).
Ale v tomto zápase byli skvělí všichni. A všem patří můj obrovský dík za fajn večer a opětovný návrat té pozitivní hrdosti; zvláště, když se to povedlo proti Němcům . Snad nám ta hrdost a víra všem nějaký čas vydrží. Kluci, díky !
PS1 pro Míru Bosáka : Allianz Aréna byla postavena v roce 2005, těžko tam mohl v roce 2002 Koller v barvách Dortmundu dochytat bundesligové utkání v bráně :-))
PS2 pro Míru Bosáka : Nevím, kdo jezdí z Mnichova do Prahy po dálnici přes Norimberk :-))
PS3 pro Míru Bosáak : Ale jinak jsem se bavil, jako vždy....:-))

Když se jde jde zázrakům naproti, dějí se….Mladá Boleslav postupuje v Poháru UEFA !

5. října 2007 v 22:29 | Fonfus
Kdo z nás po domácí porážce 0:1 s Palermem věřil v postup ? Hra šla mezitím výrazně nahoru, to bez debat, mužstvo "nemělo v Itálii co ztratit", ale osobně jsem věřil maximálně v bezgólovou remízu.
Naštěstí se stalo neuvěřitelné a téměř se zopakovala slavná čtvrtá trefa z loňského 1.kola Poháru UEFA doma proti Olympique Marseille. Pamatujete ? Taky u toho byl loni Holub, zasahoval Miller a dorážel Sedláček, navíc oproti včerejšku tam byl už jen Honza Rajnoch.Včera byla ale (Tomáš Sedláček promine) hlavním strůjcem gólu Míra Miller. Však se podívejte na záznam gólu na www.fkmb.cz.
Penalty jsou pak vždy loterií, ale Bolka musela být nahoře a skvěle to zvládla.
Moc a moc gratuluji, děkuji za to, že doma uvidíme minimálně další dva skvělé soupeře.
Také moc děkuji České televizi za přenos a smekám před kameramanem FK Mladá Boleslav za jeho záběry, hlavně toho gólu. Jinak bychom asi neviděli nikdy nic.
Děkuji Tomáši Sedláčkovi i za nervy při té rozhodující penaltě.
A taky děkuji fanynce, která dnes na idnes.cz v diskuzi uvedla, že je klukům tak vděčná, že by se nejradši se všemi vyspala. PS: S Holubem dvakrát .
Už dlouho jsem se takhle nepobavil !

Jak jsem se na fotbale konečně zase bavil (FK Ml.Boleslav - Bohemians 1905 2:0)

3. října 2007 v 20:19 | Fonfus
Na utkání FK Mladá Boleslav vs. Bohemians 1905 jsem se těšil z několika důvodů : forma mého oblíbeného týmu šla postupně nahoru, vítězství na Spartě nás vytáhlo opět na dostřel čela tabulky, Bohemka má úžasné fanoušky a navíc mělo být hezké počasí. Takže jsem dal jednoznačně přednost fotbalu před broušením plechové střechy :-)
Sice jsem nepochopil, proč se klub rozhodl neprodávat lupeny přímo u pokladen stadionu, ale on klub dělá takovou spoustu nedobrých rozhodnutí, že jsem nad tím jen mávl rukou. Bylo mi ale dost líto lidí, kteří stáli před pokladnami a dovnitř se nedostali i přesto, že nebylo vyprodáno.
Domácí tým konečně šlapal. Dřel na doraz, vypracovával si šance, ani Bohemka se nenechala zahanbit a i proto byl logickým vyústěním dramatický, a vcelku i pohledný zápas.
Z domácího týmu nemám co komu vytknout. Snad jen Marek Matějovský opět kazil víc přihrávek, než je u něho zvykem, ale to se poddá. Obrovsky bojoval Kysela, opět se skvěle předvedl střídající Poláček, vynikající byl Rolko i jeho parťák Kopic. Pořád nějak nemohu přijít na chuť Mendymu, pořád se mi zdá, že v Mostu běhal a zejména bojoval víc... A samozřejmě mě potěšil Táborský, snad to nebyly jeho poslední dva góly v sezóně.
Bohemka hrála taky dobře, zejména v poslední čtvrtině, kdy ji Bolka nechala hrát, ukázala, že fotbal umí. Měla i smůlu, trefila tyč a břevno.
Jediným poraženým tak byli fanoušci Bohemky. Ať už se od těch výtržníků distancují jakkoli, nikdo dosud v Boleslavi neházel na hřiště opakovaně půllitry s pivem a hlavně - nikdo nanapadl pěstí pořadatele. Umíte možná pěkně zpívat, tleskat a skandovat, ale jinak jste u mě prohráli.
Boleslavským fotbalistům přeji, ať se ve čtvrteční odvetě Poháru UEFA proti Palermu pokusí o zázrak. Budou-li hrát lépe než před 14-ti dny, nemuselo by toto utkání být posledním pohárovým v této sezóně.

Nové koště zatím lépe nemete : FKMB - Most 1:1

17. září 2007 v 21:35 | Fonfus
Plni očekávání přišli fotbaloví fanoušci na utkání 6.kola Gambrinus ligy mezi FK Ml.Boleslav a SIAD Most. Základní otázkou bylo, co dokázal s týmem během reprezentační přestávky udělat nový trenér Zdeněk Ščasný, který vystřídal po pátém kole pana Zajíce.
Bohužel, zas až tak moc se toho ani v sestavě, ani v herním projevu nezměnilo. Nezbývá, než doufat, že zatím. Bohužel bez formy jsou Kysela, Poláček a zejména Matějovský, svou obvyklou jistotou nezářil ani Kopic, nejlepším byl dle mého - opět Rajnoch, velké oživení přinesl Kalina, ale ...co se dá všechno zahodit.
Most hrál jednoduše, ale ukázal i arzenál nesportovních příspěvků, které nakonec byly oceněny osmi žlutými a jednou červenou kartou. Simulování, pošťuchování, skryté fauly, zdržování... pochopil jsem, co se asi muselo dít na Baníku, když před téměř čtyřnásobnou návštěvou začal toto Most předvádět.
Každopádně - vítězství Boleslavi by nebylo zasloužené. Most byl rychlý, hrál jednoduše, a snad u všech míčů byl o zlomek vteřiny dříve. Tento tým není určitě kandidátem na sestup. Mladá Boleslav má - chce-li stále pomýšlet na poháry - hodně co dohánět. Šest bodů ze šesti zápasů nečekal snad ani ten největší pesimista.
Třeba nás nakopne čtvrteční zápas proti Palermu. Přijďte fandit i vy !

Hon na Zajíce odložen

30. srpna 2007 v 0:03 | Fonfus
Poslední dva zápasy FK Mladá Boleslav přinesly 4 body. První dva zápasy nového ročníku pak bod žádný. Jednoduchý a výstižný ukazatel zlepšení ? Opravdu ?
Utkání v Jablonci, které jsem sledoval osobně, ukázalo notně přeskupenou sestavu. Určitě se povedlo vysunutí Rajnocha, ačkoli při sledování Adrenalina Rolka by se ve mě často krve nedořezal. Určitě bylo plusem i postavení třech útočníků. Byly momenty, kdy byl Jablonec jasně přehráván a kdy gól v domácí síti doslova visel ve vzduchu.
Nakonec však mohli vyhrát i domácí, a tak jsem odjížděl s pocitem, že bod je sice málo, ale už to bude jen lepší. Opět nejslabšími aktéry zápasu byli rozhodčí, tentokráte čároví. Hrůza.
Jenže za týden to lepší nebylo. Téměř pět tisícovek fandů v ochozech boleslavského stadionu a další tisíce u televize vidělo nekompaktní výkon domácích fotbalistů, vyvážený alespoň bojovností. Náznaky zlepšení z Jablonce byly ten tam.
Opět skvěle zahrál Rajnoch, ačkoli po brzké žluté už se musel více krotit. Obrovsky dřeli Sedláček s Kyselou a Holubem, pár povedených přihrávek se povedlo Matějovskému, nezklamal Kopic. Své si odehrál i Rolko, který navíc vstřelil vítězný gól (čímž odčinil i několik nejistých obranných zákroků a couvání před útočníky skoro až do vlastní branky). Ostatní skoro nestojí za řeč, Voříšek se stále rozehrává, Táborský to trošku rozběhal, ale více byly viděl jeho žluté kopačky, které zdálky vypadaly jako klaunské boty, Kalina seděl jen na lavičce.
Nejhorší trio zápasu, v náhodném pořadí : Miller, Poláček, Hrdlička. Hrdlička střídal nepřesného Poláčka, a hrál snad ještě hůř než on.
Bolka se trápí. Už tuto neděli hraje v Budějkách, a pak má 14 dní na nápravu aktuálního stavu.
Jisté je, že Kladno (nemyšleno ošklivě) by takto ambiciozní a bohatý tým měl přehrát.
A ještě jedna jistota, která bohužel padla : ža když se nedaří, Míra Miller mužstvo podrží.
Snad příště...

Na Slavii bych nevsadil ani korunu - o to víc jí teď ten úspěch přeju

29. srpna 2007 v 23:47 | Fonfus
Slavia Praha. Dvě slova vyvolávající tak rozdílné názory fanouškovské obce. Jedni ji milují, druzí nesnáší, třetím je k smíchu. Ti všichni se však dnes museli radovat, mají-li aspoň špetku zdravého rozumu.
Tým, na který bych si před druhým, natožpak prvním zápase nevsadil ani kačku, a kterému jsem až do dnešního večera prorokoval vyřazení, postoupil přes Ajax Amsterdam na šestý pokus do Ligy mistrů.
Jistě, opět se najdou ti, kteří budou říkat, že nezaslouženě, že s obrovskou klikou, že je Ajax mlel, že nebýt Vaniaka, tak by... a podobně.
Jedna věc je jistá : Slavia je poprvé v základní skupině Ligy mistrů. A podaří-li se jí postoupit do jarní části, má unikátní šanci zakopat si evropské zápasy na novém stadionu. Snad neudělá takovou ostudu, jako udělala při svých posledních vystoupeních v LM Sparta.
Nejsem slávista (spíš patřím k těm, kteříí se jí stále posmívají) , ale blahopřeji jí k postupu a přeji atraktivní soupeře, plný Strahov a dost bodů.
PS: No a Ajax si v Poháru UEFA konečně zakope proti Mladé Boleslavi !

Gambrinus liga nemůže být zábavou pro celou rodinu. Kvůli rozhodčím…

8. srpna 2007 v 17:51 | Fonfus
Naše fotbalová liga je zajímavá. Bezesporu. Chodí na ni dost diváků, když už fotbal není kvalitní jako v nejprestižnějších ligových soutěžích západní Evropy, aspoň má nějaký náboj a dá se říct, že se skoro vždycky něco děje. Takže se na každé kolo těším. Fakt. Bohužel, ne každá zápas se povede, buď celkově, nebo jednomu z týmů, nebo jednotlivcům. Málokdy si však tito aktéři vyslouží tolik sprostých nadávek a urážek, jako naši páni rozhodčí. Jejich sporné a špatné výroky působí na diváky jako červený hadr na býka a zejména na stadionech, kde je hlediště blízko hrací plochy, to musí být pro rozhodčí často stresující, i když slušně zaplacený zážitek (těžko si lze představit rozhodčího, který je frustrován nadávkami od fanouška Slavie na Strahově, které k němu ani nemohou doletět). Jeden - relativně aktuální - příklad za všechny : nedělní televizní zápas FK Mladá Boleslav - Viktorka Žižkov. Hosté hráli dobře, domácí až na čestné výjimky hrozně, takže nakonec výhra hostí sice překvapivá, ale asi zasloužená. Jenže vášně v hledišti neplály zas až tak moc kvůli vývoji na hřišti. V hlavní roli byli rozhodčí. Tolik nepřesností a chyb, to se nevidí. Proti Boleslavi se měly kopat dvě penalty, na druhé straně postranní jen za první půli třikrát zastavil akci domácích kvůli domnělému ofsajdu, poté špatně napověděl při úmyslné ruce Švancary - ten by totiž měl jít po druhé žluté ze hřiště. Když měl dát hlavní sudí výhodu (gól Voříška), tak ji nedal, když se výhoda vůbec nehodila, tak ji nechal. Prostě bramboračka na n-tou. Takže si umíte představit, co udělají rozhodnutí v neprospěch domácích s domácími fanoušky. Čárový rozhodčí (kterému nemohu přijít na jméno, takže ho nebudu jmenovat) stál na čáře a poslouchal ty neuvěřitelně vulgární nadávky asi po právu vytočených diváků, kteří byli řádově tři metry za ním. Po gólu Žižkova už to nevydržel a najednou "se zranil". Uběhlo přes pět minut, kdy se nehrálo, a tento rozhodčí byl za ohlušujícího pískotu tribun střídán.
Rozhodčí nám zápas neprohráli, to určitě ne, ale byli nejslabšími aktéry na ploše. To bezesporu. A právě oni mohou za to, jaké vášně na tribunách plály a za to, že kvůli vulgaritám (při kterých bylo i mě občas trapně) nebudu ještě dlouho moci vzít svou malou dceru na fotbal. Několik dětí kolem bylo, a nebylo mi při pohledu na ně dobře. Zejména díky mužům v černém tak ještě dlouho nebude fotbal lidovou zábavou pro celou rodinu.
 
 

Reklama