Matka příroda je pěkná děvka. (Murphyho 10.zákon)

Pražský koncert Bryana Adamse neměl chybu

21. června 2011 v 23:24 | Fonfus |  Můzikáááá
Neuvěřitelný zážitek připravil v neděli 19.června 2011 svým příznivcům kanadský zpěvák a kytarista Bryan Adams. V pražské O2 Aréně vystoupil po pěti letech. A byť to i tehdy bylo úžasné představení, to letošní bylo ještě lepší. Svědčí o tom nejen velmi pozitivní recence novinářů a znalců, ale i velmi pozitivní ohlasy návštěvníků koncertu
.
Bryan začal dvacet minut po osmé, své fanoušky tedy nenechal čekat dlouho. Hned od začátku bylo jasné, že to bude nabušený koncert, kdy si na své přijdou nejen uši, ale i oči. Obrovská videoprojekce za pódiem, promítací plátna i po jeho stranách, velmi působivá, byť jednoduše řešená světla. K tomu ještě naprosto skvělý zvuk, nejen na ploše, ale i ve vrchním patře O2 Arény. To ale byly jen kulisy k tomu hlavnímu - skvělému výkonu Bryana a celé jeho kapely.

.

Adams zpíval s neuvěřitelnou lehkostí, bez chyb, vše naplno. Fyzicky je na tom ve svých jednapadesáti letech evidentně také skvěle, naplno si užíval celého pódia, používal nejen dva mikrofony ve středu pódia, ale také po jednom v samých rozích pódia. Společně se sólovým kytaristou Keithem Scottem do koncertu svými přeběhy z jedné strany pódia na druhou zapojili nejen skvělý kotel, ale i fanoušky po stranách pódia. A díky již zmíněné - mimochodem velmi nápadité, a přitom nepřeplácané - projekci, měli o dění na pódiu přehled i diváci, kteří stáli či seděli daleko od pódia. Adamsovi technici nabídli mimo jiné i statickou kameru upevněnou na Bryanově hlavním mikrofonu.
.
Bryan sázel jednu hitovku za druhou. Nadšené publikum, které často zpívalo s ním, Bryana tak uchvátilo, že si fanoušky vyfotografoval svým foťákem. Díky rockovému aranžmá většiny písní se jednalo o pravý rockový koncert. Hala se otřásala, ale i dojímala...to když Adams prokládal rockové pecky svými slavnými ploužáky. Nutno říci, že i taková odrhovačka, jako je I Do It For You, byla odehrána takovým způsobem, že nenudila. Naopak. To samé lze říci asi o o největším Adamsově hitu - Summer of '69. Navíc nepamatuju, kdy by se při koncertu objevila na mém těle husí kůže - tentokrát se to jednou stalo - při Please Forgive Me. Za zmínku určitě stojí také píseň Heaven, kterou Adams věnoval Tereze Maxové, která přítomné pozdravila z publika. Skladbu Heaven pak doprovázela projekce připomínající záslužnou činnost její Nadace. Paradoxní situace nastala při hledání zpěvačky k When You're Gone. Před pěti lety si Adams vybral polskou fanynku, nyní mladou turistku z Kazachstánu. Požadavky měl přitomjen dva - znalost textu a prosté nadšení. Mladá Kazaška celou situaci zvládla skvěle, pobyt na pódiu si eveidentně užívala. Snad už příště dojde řada i na domácí fanynku.
.
Po dvou hodinách - po písni Cloud No.9 - se do zákulisí odporoučela kapela, bubeník stejně jako minule vhodil do kotle paličky, Bryan vzal kytaru a - aniž by odešel do zákulisí a nechal se vytleskávat - nabídl ještě dva hity jen s kytarou - The Way You Make Me Feel a Straight From The Heart. Před tím druhým vyzval fanoušky, aby rozsvítili své mobily... a díky efektnímu záběru kamery z pódia směrem do kotle měli všichni fanoušci možnost vidět moře rozsvícených mobilů pohupujících se do rytmu. Nádherná tečka za nádherným koncertem.
.
Prožil jsem 130 minut v naprosté euforii. Letošní vystoupení Bryana Adamse bylo prostě úžasné, a to po všech stránkách. Zařadilo se do kategorie mých TOP koncertů...možná to byl vůbec nejlepší koncert, jaký jsem měl dosud možnost vidět. Bavil jsem se, bavilo mě to, chtěl bych ještě...
 


Komentáře

1 riped riped | Web | 27. září 2016 v 15:37 | Reagovat

půjčka online benešov :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama