Matka příroda je pěkná děvka. (Murphyho 10.zákon)

Městská policie ? Pokuty za rychlost, skandály a průšvihy

30. ledna 2008 v 22:26 | Fonfus |  Jak to vidím já
S Městskou policií je kříž. Někteří křičí, že je potřeba a že zajišťuje pořádek zejména tam, kde nestačí policie státní, jiní tvrdí, že by bylo nejlépe ji zrušit a udělat pořádnou policii republikovou.
Těžko říct, co by bylo lepší. Jisté je jedno : těch průšvihů městských policistů je poslední dobou nějak dost; dva z nich dokonce v mém okolí.
Nejprve se v Kosmonosích u Mladé Boleslavi přišlo náhodou na to, že si vrchní strážmistr Městské policie ulíval pokuty. Dohromady přes 400 tisíc korun, a to ještě skoro 300 tisíc přiznal. V zásadě 700 tisíc vybraných zejména za překročení rychlosti, tudíž místní městští strážníci (pracují jen přes den) neustále měří. Minulý týden dostal rok a půl podmíněně na tři roky s tím, že musí uhradit vzniklou škodu - po dvanáctitisícových splátkách ... Městu to divné nebylo; vždyť rok před tím (před navýšením pravomocí) se vybralo jen 70 tisíc.
V sousední větší Mladé Boleslavi vygradoval také skandál - náčelník Městské police zneužíval svého postavení, kupoval drahou elektroniku, kterou pak používal pro svou potřebu, služební auto jezdilo služebně i během jeho dovolené. Byl odvolán, uvidíme, co se bude dít dál.
No a v padesát kilometrů vzdálené Praze včera v noci opilý městský policista smrtelně nožem bodl občana USA, který zranění na místě podlehl. To, že byl opilý a nebyl ve službě, jej neomlouvá.
Spíše to svědčí o tom, že v době nedostatku kvalitních lidí ve firmách stejnému problému čelí i policejní složky. A už je to pomalu o strach, nikdy nemůžete vědět, co se tomu pánovi v uniformě honí v hlavě.
Takže - lépe bude vyhýbat se konfliktům s uniformovanými bezpečnostními složkami. Sichr je sichr, život je život.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama