Matka příroda je pěkná děvka. (Murphyho 10.zákon)

Než vhodíte hlas pro ČSSD

2. června 2006 v 10:15 | Fonfus |  Stojí za pozornost
Co jste se nikdy neměli dozvědět...
Jak to vše začalo
Jakmile se začaly v 90. letech dostávat do novin kauzy ODS, která se po 8 letech u vlády cítila být nezranitelnou, začala se Zemanovi nabízet šance sesadit ODS z vlády a naopak vládnout sám. Rozhodl se této šance bezezbytku využít. Vymyslel si akci Čisté ruce, se kterou skutečně přesvědčil naivní voliče, že zatočí s korupcí v Česku. Výsledek akce Čisté ruce je všeobecně známý - jediným odsouzeným se stal Zemanův ministr financí Svoboda. Také mezi námi - ministr, který ani neumí pořádně vytunelovat nějakou firmu si nic než kriminál ani nezaslouží.
Zemanův potenciál vycítily i mocenské kruhy, které se chtěly na Zemanově vlivu přiživit. Pro Zemana byly takovéto nabídky velmi lákavé, a proto jezdil do Bamberka jednat s těmito skupinami s nabídkami na vlivné pozice. Když na tyto schůzky začaly upozorňovat média, poznal Zeman, že přestřelil a naučil se jednat s těmito skupinami tak, aby o jejich schůzkách nevěděl další den každý novinář v Česku.
Jedna polovina našich členů skutečně zprvu doufala, že po ODS budeme dělat politiku poctivě. Ta druhá půlka byli bolševici, kteří do ČSSD přišli z vysokých pozic z KSČ (Kavan, Kraus, Šlouf a řady dalších) - ti již měli s politikou své zkušenosti a věděli, jak to chodí. Nicméně po necelém roce vládnutí ČSSD už bylo všem jasné, že s poctivostí v politice člověk dlouho nevydrží. Také když člověk vidí, jak a za co jsou státem placeni osoby v nejrůznějších dozorčích radách a státních agenturách, když vidí, že celá státní garnitura stojí jen na tom, že někdo na někoho něco ví a když člověk třeba vidí premiéra jednat s lobbistou ve sněmovním bufetu o úplatcích, tak se není čemu divit. Většina z poslanců ČSSD byla překvapena výší úplatků, které nám byly nabízeny. Jakmile začal brát jeden, přestali se ostýchat i ostatní a začali brát všichni. Proč myslíte, že se ČSSD dohodla právě s firmou Hyundai, která měla pro jednání s vládou ČR vyhrazené zvláštní konto na úplatky? Asi vás nepřekvapí, že na miliardové investici do národního fotbalového stadionu se domluvil Paroubek právě s panem Košťálem, který o úplatcích v českém fotbale "nikdy nic nevěděl". Pak se nikdo nemůže divit, když nás agentura Transparency International umístí na indexu vnímání korupce někam mezi Jižní Afriku a Namíbii.
Ale abych na druhé straně nikomu nekřivdil - v ostatních stranách to není o moc lepší. Je veřejným tajemstvím, že třeba zeleného Bursíka si platí přímo ČEZ.
ODS si naivně myslela, že když bude varovat občany před vládnutím naší ČSSD s komunisty, tak tím voliče odradí od ČSSD. To je ale velký omyl. ČSSD s komunisty vládne na moha úrvních už dnes a vůbec nikoho to nevzrušuje.
Zeman stmelil rozdrobenou ČSSD, ale již nedokázal sjednotit jednotlivé frakce, které uvnitř ČSSD vedly bratrovražený boj o lukrativní pozice. To se také stalo Zemanovi osudné při volbě pezidenta, kdy mu vrazila Grossova frakce nůž do zad a Zemanovi nezbylo než stáhnout ocas a uklidit se na Vysočinu.
Špidlovi nerozumněl nikdo. A Špidla nerozumněl nikomu. Dokonce ani lobbisti nevděděli, co od Špidly můžou čekat. Když se ukázalo, že je Špidla jako premiér zcela nepoužitelný, byl odsunut do Bruselu. Tohle odsunutí do lepší trafiky se v budoucnu osvědčilo i u Tvrdíka a spousty dalších.
Standa Gross se nepoučil z předešlých afér a když Mladá fronta vypočítala, že si na svůj byt nemohl vydělat poslaneckým platem a má tudíž i nelegální vedlejší příjmy, přišel s vysvělením svého bohatého strýčka. Nic naivnějšího si snad ani nemohl vymyslet. Škoda, že se nepoučil z kauzy Kavana, který si neustále nemohl vzpomenout, kde se vzaly statisíce v jeho trezoru(iDNES). Ještě než byl Gross uklizen na méně viditelné místo, pochopila naše strana, že to tak dál nejde a najala si mediální agenturu Crane Consulting lobbisty Andreje Surňaka. Hned ze začátku se agentura moc neukázala, když vymyslela pro Grosse slogan "Myslím to upřímně". Nicméně přinesla do strany mnoho svěžích nápadů - podplacení novináři, zametání kauz, umlčování "výřečných" lidí apod.
Po introvertním Špidlovi, který nalezl "zdroje" v našich peněženkách, a po Grossovi, který ve své osobě nabídl jen marketingový obal bez obsahu, jsme se dočkali "marťanského" pojetí politiky v podání Paroubka. Kdo mohl tušit, že šestnáct let po Listopadu nastoupí k moci politik, který se otevřeně paktuje s komunisty a svojí silovou, arogantní a zastrašovací politikou připomíná spíše papaláše minulého režimu?
Hledání voliče
Když jsme se Zemanem hledali ideálního voliče, zjistili jsme, že většina podnikatelů, ale i většina úspěšných a pracovitých lidí volí ODS. To se také stalo ODS osudným. Zaměřili jsme se tedy na armádu nezaměstnaných, flákačů, na nízkopříjmové skupiny, na státní zaměstnance a vůbec na všechny, kterým se stýská po komunistech. Věděli jsme, že o tyto skupiny nikdy nebude v Česku nouze.
Naší politikou bylo zvednout daně i za cenu likvidace statisíců podnikatelů, vybrané peníze si spravedlivě rozdělit mezi sebe a své zpřízněné osoby a zbytek s božskou tváří rozdat našim voličům. Tak to alespoň praktikují všechy socialistické vlády.
Ekonomika poslední rok slušně roste, tak by byla vhodná doba na snížení dluhu České republiky. Investice by si zasloužily v první řadě silnice, aby se omezilo ničení podvozků aut. Paroubek má ale lepší plány. Ví, že je to jeho poslední volební období a že on státní dluh splácet nebude. Rozhodne se proto pro miliardovou investici do národního fotbalového stadionu(Karel Steigerwald).
Volební program
Volební program ČSSD byl pro nás vždycky jedna velká neznámá. Pražské vedení ČSSD nám posílalo pokyny, které si navzájem protiřečily, takže byl problém rozeznat, co myslí vedení ČSSD vážně a co jsou jen předvolební sliby. Velkým problémem ČSSD byl a dodnes je nedostatek odborníků. Drtivá většina odborníků a vysokoškolských profesorů totiž volí ODS. Proto dnes máme ministra financí Sobotku (Aktuálně.cz), který nemá ekonomické vzdělání, ministra zemědělství Mládka, který nejen že nerozumí agrární politice, ale dokonce udržuje styky s ruskými tajnými službami a řady ministrů zdravotnictví také vypovídají o kvalitách těchto lidí. I ministr Šimonovský, placen firmou Kapsch, přiznal své postavení ve vládě, když prohlásil, že si připadá ve vládě zbytečný. Po důkladném zpérování Paroubkem už dnes prohlašuje, jak je úspěšný a pracovitý ministr.
Nedostatek odborníků ale Paroubkovi příliš nevadí. Když byl Paroubek nucen vybrat nového ministra kultury, vytipoval si několik kandidátů, jejichž jména nechal zveřejnit tiskem. Následně si nechal (za peníze z rozpočtu, jak jinak) vypracovat studii oblíbenosti těchto kandidátů u veřejnosti a po zjištění, že nejoblíbenější je Jandák, učinil jej ministrem kultury.
Když jsme přebírali vládu, bylo všem jasné, že naše země potřebuje reformy. Zejména penzijní reformu, reformu školství, zdravotnictví, veřejné zprávy a soudnictví. Ale jak může někdo po nás chtít nějaké reformy, když v ČSSD žádní odborníci na reformy nejsou? A tak se ani nemůžete divit panu Škromachovi, který na začátku volebního období prohlašuje, že se nic nesmí uspěchat a na konci období suverénně se svým bohorovným šklebem prohlásí, že je před volbami a že by taková reforma poškodila naše volební preference.
V ČSSD bylo vše od začátku podřízeno úspěchu ve volbách. Stvořili jsme mýtus nevyčerpatelného státního rozpočtu a ikonu premiéra, který štědře daruje tyto peníze vždy tomu, kdo o ně dosti nahlas v médiích požádá (Aktuálně.cz ). Naštěstí češi, kteří byli 40 let masírováni komunistickou propagandou na toto uslyšeli. Premiér rozdával na všechny strany - důchodcům, státním zaměstnancům, zdravotníkům, učitelům, nezaměstnaným, soudcům, politikům a pak znovu dokola. Dluh České republiky se tak vyšplhal na neuvěřitelých 1,126 biliónů korun, to je 1 126 000 000 000 Kč. Pouhých 8 let vlády ČSSD přivodilo naší zemi dluh, který budou splácet minimálně další dvě generace. Jediný člověk v ČSSD, který si uvědomil závažnost situace a navrhl jediné možné řešení - omezení plýtvání například formou zavedení školného a plateb u lékaře - Martin Jahn - byl z ČSSD promptně odejit, neboť takováto politika se neslučuje s oficiální politikou ČSSD - po nás potopa.
Podle průzkumů, které jsme si nechali vypracovat, byl typickým voličem ČSSD důchodce, člověk chudý s nízkým příjmem, bez vzdělání, s malým IQ, státní zaměstnanec nebo člověk nezaměstnaný (viz "Respondenti s nižším dosaženým vzděláním spíš inklinují k premiérovi Paroubkovi. Šéf ODS Topolánek naopak víc přitahuje vysokoškoláky." na Novinky.cz ) . Protože tito lidé mají už tak vysoké nejrůznější dávky, že si toho všimla i EU a my jsme jim nedokázali už nic jiného nabídnout, rozohodl se Standa Gross (nyní autor převolební kampaně ČSSD), že obsahem volební kampaně bude boj proti ODS, z jejíchž preferencí jsme měli pěkně nahnáno. Vzali jsme několik hesel, o kterých se mluví v modré šanci ODS, trochu je pozměnili a ostře se proti nim vymezili. S naším rozpočtem na volební kampaň jsme byli přesvědčeni, že tomu lidé uvěří. Dnes se ale ukazuje, že se naše přepoklady minuly se skutečností. Nepočítali jsme se všemi herci, zpěváky a dalšími celebritami, kteří se postavili ostře proti naší straně.
Přesto, že Gross s Paroubkem vyvinuli nadlidské úsilí, aby přemluvili alespoň jednu celebritu, která by za tučný honorář ze státního rozpočtu podpořila v předvolebních spotech ČSSD, nikoho nenašli. Je trochu smutné, že i ti komunisti mají svoji Švorcovou, ale s ČSSD nechce nikdo spojovat své jméno.
Škoda každé facky, která padne vedle
Miroslav Macek je gentleman se staré školy. Tito lidé neodpouští, když se jim někdo v médiích otře o ženu. Pohlavek je pak adekvátní reakcí na Rathovy pomluvy. Miroslav Macek svou reakci předem avizoval na svých stránkách (velmi zajímavé čtení, zejména poslední týdny). Rath o ni dopředu věděl, ale přesto při své bohorovnosti nevěřil, že se k tomu Macek odhodlá. Všimli jste si, jak ihned po onom pohlavku Rath vstal a protože vůbec nevěděl, jak má reagovat, šel si pro radu za svým poradcem, který mu poradil argument o zbabělém napadení zezadu?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama