Matka příroda je pěkná děvka. (Murphyho 10.zákon)

Proč jsou komouši všude ?

9. května 2006 v 15:05 | Fonfus |  Stojí za pozornost
Běhá po internetu a určitě stojí za přečtení :
Omlouvám se za nevyžádaný e-mail, ale tentokrát nepřeposílám srandičky. Kromě TV Prima píšu bez rozdílu všem, koho mám v adresáři, tj. asi 250 lidem. Právě jsem dokoukal první část Nedělní partie na Primě (23.4.2006), kde se utkali Pavel Němec a Miloslav Ransdorf. Otázka pro diváky zněla:

MĚLA BY KSČM DOSTAT MOŽNOST VLÁDNOUT?
Výsledkem hlasování prostřednictvím SMS zpráv bylo 60% ANO, 40% NE.

V prvních poválečných volbách roku 1946 byl výsledek opačný. Komunisté dostali 40%, o těch 60% se dělili všichni ostatní, a tak se komunisté dostali do vlády. Chcete nový Únor? Při všech pochybnostech o průzkumech veřejného mínění je to varující číslo. Mobil opravdu není oblíbenou hračkou důchodců, a tak bohužel musím dát za pravdu Ransdorfovi, jenž výsledek komentoval slovy, že ANO evidenteně nehlasovali pouze členové KSČM. O to je situace horší. Volby budou za 6 týdnů, tak lidi neblbněte, nestěžujte si, že není koho volit, a obtěžujte se tam. 26 volebních subjektů je samozřejmě blbost. Ale nevymlouvejte se, že není z čeho vybírat. Akademicky vzato není, ale prakticky volba zní: cokoli reálného, co má šanci nad 5%, jenom ne pasák KSČM a děvka, která pro něj šlape chodník, tj. ČSSD. Ta volba zní: buď s komunisty (ať se jmenují jakkoli a jsou kdekoli), nebo proti nim. Já se nad modrými ptáky taky nerozplývám nadšením, ale nebudu kvůli tomu svůj hlas dávat outsiderům, co nemají šanci se do parlamentu dostat. Apeluji zejména na povznesené intelektuály, kteří se takzvaně "nechtějí ušpinit o politiku". Vy volové, jestli nepůjdete volit proti komunistům, následná politika ušpiní vás tak, že se z toho do nejdelší smrti neumejete. A jestli spolu skončíme v Gulagu, budu se tam od vás distancovat.

Můj hlavní apel je adresován sdělovacím prostředkům, tzv. nezávislým, korektním a objektivním. Proč dáváte prostor komunistům? Není to vaše povinnost, nemusíte jim dávat slovo. Nikdo vás k tomu nemůže donutit. Nebo se připravujete na jejich návrat a sichrujete si redaktorské sesle? Nedělní partie (a další platformy) nejsou nedělní šachová partie v kavárně. Tam přece nejde o to, kdo je lepší hráč. Jenže vy ve své "korektnosti" dohlížíte na obecná pravidla souboje, a přitom a je vám fuk, že v něm proti sobě stojí profesionální zabiják a člověk, který tu bouchačku jakživ neměl v ruce. To je korektnost? Jděte se vycpat! Přece každý trochu zorientovaný občan ví, že ministr spravedlnosti a předseda DEU Pavel Němec, i když stojí na správné straně, je pitomec a jeliman, který intelektuálně nemá ani po kotníky na protřelého politika Ransdorfa. Ten je profesionální demagog a psychopat s mimořádně vysokým IQ, před nímž se Hannibal z Mlčení jehňátek může jít zahrabat. Nebo ho snad obdivujete pro jeho encyklopedické znalosti a jazykovou výbavu? A k čemu to používá? K oblbování lidí v pěti jazycích současně. To vám imponuje? Proto ho tam zvete? Proč děláte takové sestavy?

Ve volbách 1998 se profláknutí republikáni nedostali do parlamentu a po Miroslavu Sládkovi od té doby neštěkne pes, protože přestal být pro média zajímavý. Zkušenost tady je. Kdybyste komunisty nepouštěli na obrazovku a před mikrofon, neměli by zdaleka tolik voličů. Copak to nechápete? Jestli jo a netroufáte si na to, tak mě tam zaměstnejte, a já vám to zreformuju. Já si to jako šéf na triko vezmu, že pár kreténů v parlamentu bude interpelovat, že jim v novinách nevzali článek nebo že je nepustili do televize. No a co? To máte vážně strach, že vás vykopnou z redakce a půjdete do kotelny jako za normalizace? A i kdyby, tak no a co? Poserové! Já pak do tý kotelny klidně půjdu a budu na to pyšný. Protože co se děje? V rámci politické korektnosti a vyváženosti Lidové noviny loni 25. února otiskly Grebeníčkův článek o 25. únoru. Od té doby je bojkotuju a s Lidovkama bych si ani nevytřel prdel. Ale to byla jen poslední kapka do džbánu. Džbány "korektních a vyvážených" mediálních sraček už totiž dávno přetékají jako Hrnečku, vař... To vy totiž takhle pomáháte komunistům k návratu. Nebo si myslíte, že 17 let poté někdy jindy a jinde, konkrétně v Německu v roce 1962, položila televize divákům otázku, jestli se má NSDAP vrátit do vlády? Od 21. srpna 1968 nikdo v této zemi nemá právo být komunistou. To máte lidem otloukat o hlavu při každé příležitosti!

Netřeba přesvědčovat přesvědčené a nasírat nasrané, jak říkal Werich. Neodpovídejte mi, nepište mi, napište dalším. Přesvědčujte sousedy, aby šli volit!


Vítězslav Čížek
občan České republiky

(bývalý dramaturg TV, autor a básník)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama