Matka příroda je pěkná děvka. (Murphyho 10.zákon)

Jak u nás pan Špidla otevíral továrnu

11. ledna 2006 v 13:19 | Fonfus |  Stojí za pozornost
Projev předsedy vlády ČR Vladimíra Špidly přednesený při slavnostním ceremoniálu otevření nové výrobní haly firmy Denso Manufacturing Czech dne 17. května 2004 v Liberci
Tak u toho jsem osobně, navíc v roli průvodce pozvaného VIP, pana Martina Jahna, tehdy v roli šéfa Czech Investu. A přísahám, že dole uvedený záznam je přesný. Umíte si představit tu chvíli, kdy dělníci, v Densu vlastně operátoři, propukají v nevázaný smích v reakci na slova svéhop předsedy vlády ? Ne ?
Tak čtěte….
Vážený ....
jsem velmi rád, že se mohu dnes účastnit okamžiku, který je důležitý pro nás všechny, pro firmu Denso, i pro ČR. Pro ČR je důležitý proto, že tady vzniká pracovní příležitost pro stovky lidí a pevně doufám, že to bude pracovní příležitost dlouhodobá.
Protože automobilismu je sice více než sto let, ale myslím si, že jeho úloha bude ještě větší a klimatizace bude potřeba i v elektromobilech. Pro firmu Denso je to významný okamžik, protože otevřela závod, který bude významnou složkou jeho celkového podnikání, otevřela závod v zemi, která nově přistoupila do EU. Jistě, že to bylo odvážné, ale toto rozhodnutí padlo.
Jsem si jist, že firma má podnikové muzeum a u nás v češtině je rčení, že úspěšné věci se zapisují zlatým písmem do historie, předpokládám, že v japonštině jsou to zlaté znaky. Věřím, že tento moderní závod, a jenom pohled na část této výrobní haly jasně ukazuje, že moderní fabrika je kulturní produkt, že to je projev obrovského úsilí, lidských schopností, schopností organizace, schopnosti inovovat, vynalézat a pracovat.
Předpokládaná produkce má dosáhnout 1,5 milionů klimatizačních jednotek. Není to málo a já pevně doufám, že součástí této produkce nebude jen pouhá produkce těchto jednotek, ale i jejich další vývoj a rozvoj, a že posléze firma své záměry přehodnotí a dospěje k názoru, že dosažitelné číslo jsou 3 miliony.
Firma Denso je druhým největším japonským investorem v ČR a Japonsko je neobyčejně významným investorem a jsme tomu rádi. Japonsko je pro nás příkladem technického pokroku, vynalézavosti a kulturní hloubky. Cítíme se v tomto velmi blízcí s Japonci. A proto mohu říci, že firmu Denso považujeme za firmu "naši". Je to firma působící v ČR, s českými lidmi, a je to firma, kde se prolíná japonská kapitálová a průmyslová zdatnost s našimi schopnostmi. Je to firma stejně naše, jako je to firma japonská a jsem si jist, že právě spojení těchto dvou kultur a mentalit nás povede k úspěchu.
Úspěch se dá měřit mnoha způsoby - hodnotou akcií, vítězstvími v nejrůznějších soutěžích, ale myslím si, že ten nejzákladnější úspěch v moderním podnikání je vytvoření životní a pracovní příležitosti pro lidi na dlouhou dobu a k všestranné spokojenosti.
Přeji firmě Denso plný úspěch v tomto směru.
O divadelní podlaze se říká, že jsou to prkna, která znamenají svět. Podlaha moderní fabriky je součástí života - života lidí. Je to prostor práce, prostor, na který jsme zvyklí a který potřebujeme. Proto chci popřát firmě, všem jejím vedoucím pracovníkům i všem pracovníkům úspěchy v práci a v osobním životě. Zkrátka všem, kdo zde budou pracovat, aby toto vykročení bylo úspěšné a bylo úspěšné dlouhodobě a úspěšné byly i všechny kroky následné.
Dámy a pánové, mnoho úspěchů a štěstí vám všem.
Děkuji
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama